Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Neszójábe #125 üzenetére

    "Színmegjelenítés? Nem hiszem?"

    Mond az neked valamit, hogy wide-gamut? -> Téglaszín helyett valódi vörös, türkiszkék helyett valódi kék, sárgászöld helyett valódi zöld...

    "Mozgásmegjelenítés? Képtelenség!"

    Ami azt illeti, nem az. A plazma nem képes szabályozni a szubpixelei fényességét, vagy világít egy szubpixel, vagy nem, adott pillanatban. Az árnyalatokat a ki-be állapotok variálásával érik el. De mivel TFT réteg sincs, ami egyenként szabályozza őket LCD-nél, ezt csak úgy tudják elérni, hogy egymás után sok speciális képet villanatanak fel (ez a Sub-Field Drive). A legtöbb plazmán ez a teljes frame-idő alatt zajlik. Részben ez okozza a villogást és a bizsergést. És a mozgás sem lesz így abszolút tökéletes. A legújabb, csúcskat. plazmákon ez a folyamat a teljes frame-idő töredéke alatt lezajlk. Az már majdnem olyan, mintha csak egy, rendes képkocka villant volna fel.

    A másik oldalon a jobb LCD-k egyrészt sokkal gyorsabban váltanak már képet, mint a korábbiak, másrészt váltás közben kikapcsolhatják a háttérvilágítást (és frame-időben is 1x-2x), mint ahogy a moziban is történik (BFI - Black Frame Insertion). Ezzel elég közel kerül a plazmához is (mozgásmegjelenítésben). [Megjegyzem, szerintem ennek alapnak kellene lennie, felháborít, hogy csak a felsőkat. készülékek tudják, holott technikailag egyszerű.]

    (#122): Ezek közül csak a harmadikra lehet azt mondani, hogy teljesen megszűnt. Egyéb negatívumok megmaradtak (tükröződő felület, nappal a foszforréteg is világlik, villogás, bizsergés, ghosting, a pixelek megvilágítják a szomszédos pixeleket is).

    (#131): Csak annyi a közös a plazmában és az OLED-ben, technológiát illetően, hogy mindkettőben maguk a pixelek világítanak. Egyéb dolgokban erősen eltérnek. Egyes dolgokban az LCD és az OLED áll közel egymáshoz. (Szubpixelenkénti, TFT réteggel megvalósított vezérlés.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák