Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz cigam #30 üzenetére

    Valóban, Angliában is működik még az FM hálózat a DAB mellett. Az általad felsorolt országokban pedig az alapján amit olvastam elsősorban a marketing buktatta meg a DAB-ot. Nyílvánvalóan ha az emberek nem is ismerik a lehetőségeket akkor nem fognak rá áttérni.

    Amit írtam évszámokat azok a jelenlegi határozat szerinti határidők. Én sem hiszem hogy DAB készülékekből addigra elérjük a szükséges mennyiséget, hacsak a kormány - a külföldön már bevált DVB-T gyakorlatra alapozva a - set-top box-okhoz hasonlóan nem fog kedvezményt adni a DAB rádiókra is (ez talán nehezebben kivitelezhető mint a DVB-T esetén mert itt alapból többfajta igényt kielégítő készülékekre van szükség: autórádió, konyhai rádió, HiFi-k, nagyobb audio rendszer részét képező DAB rádió modul, stb.) A rádió talán egyébként is nehezebb helyzetben van mint a TV, mivel mostmár sokadlagos szórakozási lehetőséget jelent. Az hogy elkezdik építeni valahára, és úgy tűnik a modernebb megközelítésben az azért mégis előrelépés. :)

    Kábelen ugyanúgy létezik DVB és DAB szabvány (DVB-C és C-DAB), az viszont hogy bevezetik-e a szolgáltatókon múlik. Valószínűsítem hogy befogják, mivel így nekik is több csatornahelyük lesz, illetve a mellette lévő egyéb szolgálatásoknak (főleg az IP alapú dolgoknak) nagyobb sávszélesség is adhatnak akár. Ne felejtsük el továbbá a HDTV sugárzásokat amelyekhez a jelenlegi analóg módszer kevés lesz még kábelen is. (hacsak nem IPTV irányba megy el ez az egész)

    A helyi rádió adók esetében azt tudom hogy lesz lehetőség pályázni kisebb mux-ok üzemeltetésére. A mux üzemeltetője szabhatja majd meg hogy a hálózatára milyen tömörítéssel és melyik rádióadókat engedi be. Pl. Bács-Kiskun megyében a Gong rádiónak igen szép FM hálózata van számos átjátszó toronnyal, valószínűsítem hogy Ők be fognak fektetni egy magán T-DAB mux kiépítésébe amelybe a megyei helyi rádiók pályázhatnak majd a bekerülésért. (HE-AACv2-vel egy mux-ban 20 jóminőségű rádióadó sem elképzelhetetlen)

Új hozzászólás Aktív témák