Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Kipróbáltam a mobilnetet.
    Szerethető. Csak ne küldjenek ki 50k-s számlát... ;]

    Megnéztem mi mennyire sávszélfüggő:
    -accuweather widget: 1 kiló fel, 3 kiló le minden frissítésnél. Elhanyagolható, ezt netre is álíltottam, függetlenül minden közelben lévő wifitől.

    -Palringo: néhány kiló össz vissz, bejelentkezés 3 fiókba megvan kb 10 kilóból, 20 kilót fogyasztott pár perces csettel. Elhanyagolható.

    -Google Maps: na itt azt hittem padlót fogok, pedig nem. Igaz "csak" Pécs belvárosát töltettem be vele (10 km-es körzet), és így generált egy szintén csak 10 kb-okban mérhető forgalmat. Nagyjából 100 kiló volt egy helyzetmeghatározás és egy 10km-es útvonaltervezés.
    Ha meg a térképet bepufferelte és nem "sétálok le róla", akkor meg gyakorlatilag nem kommunikál többet, mint egy IM. Megjegyzem én nem kapcsoltam be az GPS+ szolgáltatást. Vagyis nincs amerikai Broadcom szerveres kapcsolat...

    De így is meglepő módon be tudja mérni a helyzetem indításkor, pedig még nem láttam jelét, h valóban használná a GPS modult (eddig hiába lestem a GPS pozíciót a telefon beállításai alatt, nem írt eddig érvényes adatot). A pontosság elvileg 3800 méteres, de a kör közepe meglepő módon ott van, ahol tartózkodom. :)

    Ki kell próbáljam szabad ég alatt, h egyáltalán működik-e az alap GPS funkció, vagy GPS+ nélkül meg se moccan??

Új hozzászólás Aktív témák