Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    Android 2.2 Froyo Drakaz féle GAOSP rendszer telepítése:

    Ami kell hozzá először is:

    -Samsung Galaxy i7500 telefon teljesen feltöltött akkuval
    -Adatkábel
    -Windowsos számítógép, Windows 7 32 és 64 biten tesztelve
    -Samsung KIES szoftver letöltése majd frissítése Letöltés
    -Samsung Galaxy Driver Letöltés
    -Samsung SDK Tools Letöltés
    -Recovery tools, új verziókkal is ki lehet próbálni de én a 4.6.2-est ajánlom az új 6.5 már fagyott a telefonon nekem. Letöltés
    -Samsung Galaxy Android 2.2 (Gaosp beta 3) szoftver Letöltés
    -Google Apps (a gyári google programok amik az alap szoftverben nincsenek benne) Letöltés (az ultra light-ban értelemszerűen kevesebb program van de így több szabad hely marad a telefonon)

    Ha mind le van töltve akkor ez a rész készen is van és neki lehet látni a telefon frissítésének.

    1. A telefon beállításainál (settings, applications, development) részen az USB Debugging legyen bepipálva.
    Telefont rá kell dugni a számítógépre és eszközkezelőben az Ismeretlen eszköznek feltelepíteni a drivert ami már le van töltve, rá kell menni az eszköz tulajdonságaira, illesztőprogram frissítése, saját hely megadása és kikeresni a letöltött drivert majd kiválasztani. Az “usb_driver” könyvtárból kell az “android_usb.inf" fájlt kiválasztani. (Ha nem fogadná el az android.infeket akkor ezzel lesz jó: Letöltés )

    2. Az android SDK-t ki kell csomagolni majd oda berakni a Recovery tools fájljait is ahol a fastboot.exe és az adb.exe fájl is van.
    A recovery kicsomagolásával két fájlt kapunk, mind1 mi az aktuális neve legyen erre átnevezve: “recovery.img” és “RECTOOLS.tar.gz. A fastboot. exe és adb.exe valószínűleg az android sdk-n belül a tools mappában lesz, ha így van akkor oda legyen a recovery és rectools fájl is másolva mellé.

    3. Másoljuk a telefon belső memóriájára (NEM az SD kártyára!) a gaosp beta 3 fájlt, a letöltött gapps fájlunkat és a rectools.tar.gz-t a gyökérkönyvtárba.

    4. A windows billentyű és az "R" billentyű együttes megnyomásával hozzuk elő a futtatás ablakot majd írjuk be, hogy "cmd" és enter. Ha minden sikerült egy DOS ablakot kell látnunk. A fájlkezelőben nézzük meg, hogy pontosan hol van a fastboot.exe, adb.exe és recovery.img fájlunk és ami lényeges az elérési útvonala, tehát, hogy milyen könyvtárban van. A DOS ablakban pontosan ugyanabba a könyvtárba kell belépnünk ahol ezek vannak. a "cd.." könyvtár kilép az aktuálisból a "cd könyvtárneve" pedig belép oda.

    Valami hasonló kép kell fogadjon a könyvtárváltás után.

    Kapcsoljuk ki a telefont, majd írjuk be a második sorban látható parancsot: "fastboot flash recovery recovery.img" idézőjel nélkül persze majd nyomjunk entert.

    Most dugjuk rá telefont a gépre kábelen. Elkezdi tölteni magát. A hívás és a kikapcs gombot kell megnyomni egyszerre és ez a képernyő kell fogadjon:

    (Ha nem fut le akkor kapcsoljuk ki a telefont (akku kivétellel a legjobb ilyenkor) majd lépjünk be az eszközkezelőbe, és ismét hozzuk be a fastboot menüt, ilyenkor megjelenik a telefon Android vagy Ismeretlen eszköz néven és gyorsan keressük meg a drivert és nyomjunk rá a frissítésre, a gyors alatt azt értem, hogy csak 15 másodpercig van a telefon fastboot módban utána lép tovább és tölti a szoftvert!)

    Ha minden jól megy akkor a fenti parancs le is fut és a gép és telefon is OK-ot ír ki.

    Ezzel fel is raktuk az új Recovery menünket, innen már egyszerű dolgunk van és ezt csak 1x kell megcsinálni a telefonunkkal, a következő szoftvercserekor már csak be kell hoznunk ezt a menüt, így:

    5. Kivesszük az akkut, betesszük, majd a kikapcs+hívás+hangerő csökkentő gomb együttes benyomásával behozzuk a Recovery menüt, ha jól nyomtuk a gombokat kiírja a telefon, hogy Recovery menu.... ekkor már el lehet engedni a gombokat, ha nem hozza be akkor ismét akku ki és gombok nyomása, ez sajnos ilyen próbálkozni kell amíg be nem jön az alábbi menü:

    6. A menü használata:

    Elsőnek készítünk a jelenlegi szoftverről egy biztonsági másolatot a Nandroid backup menüpontban, sokáig fog tartani de megéri ha esetleg baj történne még szükség lehet rá. (baj.... magyarul nem akar felmenni de használni kell a telefont :) ).

    Ha ez megvan a a Wipe data/Factory reset menüpontot válasszuk, ilyenkor bejön egy új képernyő és a Home gomb megnyomásával kezdi el a műveletet. (ez az SD kártyát és a belső 8 gigás tárhelyet nem törli csak a szoftvert teszi alapra és törli a beállításokat).

    Ezután az Apply any zip menüpont kell nekünk ahol a GAOSP BETA 3.zip fájlt válasszuk ki, OK gomb majd Home, ez is eltart egy darabig és van, hogy megáll vagy lefagy, ilyenkor nincs mit tenni a 6-os menüpontot kell a Wipe data résztől kezdeni ismételten.
    Ha kész akkor a fix package permissions menüpontot is le kell futtatni, ha az is megvan akkor ismét apply any zip kell és a gapps light.zip-et kell kiválasztani.

    Ha mindezzel készen vagyunk a Reboot menüpont jöhet és bootolás után már 2.2es a telefonunk :)

    ( Forrás: [link] )
    ------------------------

    2.3as is készül rá de még nincs kész, kamera 0%-ban van portolva a többi már 70-100 között de még ez biztos lesz pár hét drakaz-nak aki írja z új szofvert.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák