Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz FalconKnight #1850 üzenetére

    Ez így van!
    tegnap, vagy az már ma volt, én is nekiestem.
    Csatlakoztattam a kiesre (tudom, kaki kaki, csak kiváncsi voltam, felismeri-e, illetve kínál-e fel frissítést.)
    És bizony fel is kínált.
    A telefonon 2.3.5 volt, PDA: KI8 Phone: KI7 CSC_KI3 (PAN)
    Felkínálta a PDA: LA2 Phone: KL3 CSC: KL4 (PAN)

    Mível olvasgattam,hogy volt, akinek nem jött be az új screen lock, meg egy két dolog, meg mert óvatos vagyok, gondoltam valahogy le kellene menteni az eredeti romot.
    ADB vagy mihez nem értek, sose próbáltam.
    Mivel lehetne?! Eszembe jutott a CWM recovery. Igen ám, de olvastam, azt hiszem stefi írta, hogy Wi-fin csak eredeti recovery-vel megy a frissítés.
    Odin-tól nem félek, ACE-en használtam párszor, de wi-fin akartam frissíteni, mert azt olvastam, úgy megmarad minden. (root, beállítások, programok).
    Most kivételesen ez volt a vágyam, bár még most is filózok, hogy szép szép ez a megmarad minden, de így nincs semmi wipe, kérdés mennyire lett tiszta a rom.
    (bár lehet még most megcsinálom a full visszaállítást, mert még nincs nagyon belakva a rendszer.)

    Na de tovább gondolva.. pár óra olvasgatás, google fordító segítségével XDA-n, eljutottam a részleges megoldásig.
    (jah, merthogy az én gyári romom nem találtam sehol neten, viszont meg akartam maradni annál, hogy a rendszer tudja frissíteni. Ace-en pl. voltak kiszivárogtatott romok, de azt a kies nem ismerte fel hivatalos romnak, nem is lehetett frissíteni. Persze Odinnal igen)

    Szóval amit tettem,és később majd leírom részletesen az eljövendő újoncok részére.
    Első lépésként le kellett volna menteni a gyári recovery-t. Igen ám, de nekem az ADB kínai, nem volt időm, kedvem még annak is utána olvasni, pláne, hogy találtam XDA-n gyári recovery image-t.
    Ezért először Odinnal CWM recot felraktam. (nem találtam recoveryből zipből felrakható verziót) Kicsit szenvedtem vele, de sikerűlt.
    Ezután CWM ben csináltam egy mentést a rendszerről.
    Majd gondoltam megnézem, mit szól hozzá a wi-fis frissítés.
    Meglepetésemre talált frissítést, a fent nevezett 2,xxMegás csomagot.
    Gondoltam, valszeg nem itt lesz a bibi, hanem amikor majd a gyári recovery-t fogja keresni.
    Úgy is volt, letöltötte, újraindítás, majd error.. és újraindít, jelezve, hogy hiba van. (már nem emlékszem pontosan mit írt.)
    Nah mondom, akkor csak nem úszom meg amit amúgy is kigondoltam.

    Odin, gyári reco vissza...
    Restart,frissítést újra letölt, restart gyári reco elindul, és flashel.
    Amúgy én is elfilóztam, hogy vajon ilyenkor nem tölt még hozzá vajon? bár gondolom nem tudja kezelni ilyenkor a wi-fit.
    Már csak azért, mert egyrészt ha megnézünk egy neten található full romot, 2-3-400 mega.. gondolom ez a wi-fis tényleg csak a változásokat tölti le..
    Nos restart, majd írja a verziót, ami nem igazán az volt, mint amit a kies írt, meg amit itt emlegetettetek. (I8150XXKK1/I8150OXXKJ6/I8150XXKK1
    Tulajdonságok között látom, még ez is csak 2.3.5
    Nah. nézzük, hátha még tud frissíteni. És tényleg! Megint talált egy 2x megás csomagot.
    Letölt, újraindul, frissít...restart, és juhé..
    I8150XXKL4/I8150OXXKL4/I8150XXKL3 2.3.6

    Root, illetve minden más maradt.
    Eddig jó, bár a képernyő zár nekem is könnyebben old, de nem zavar.
    Híváskor kör bizb@sz vagy minek is nevezte valaki, nekem nem gáz..

    szóval sirály minden.
    Reco maradt a gyári, majd ha kell, feldobom a CWM-et.
    Most még azon filózok, hogy mielött nagyon belakom,feldobom CWM-et, kap egy full wipe-ot, cwm backup, és utána lakom be a rendszert.
    CWM a frissítések felismeréséhez úgy látom nem probléma.. de ha mégis, ahogy tapasztaltam, bármikor vissza tudom rakni a gyári recot.

    Bár volt, hogy nem akart indúlni.. csodálkoztam mi van.. USB-t nem akarta megnyitni.
    Aztán vettem észre, egy baklövést, Kies a háttérben még futott :B :W

    Kikapcs, restart, ment minden...(bár közben a gép hasalt el.. csodálkoztam mi van.. megadta magát az alaplapi elem. Nem is tudom már hány éves.. de mégis..4..éve vettem :D)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák