Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #67656192

    törölt tag

    válasz pohár #16285 üzenetére

    Persze most megkérdeznék a részvényesek de van az a helyzet amikor nem. A nokia részvényesei is beleegyeztek abba, hogy a romlott rakomány ömöljék a tengerbe.

  • Maxximus

    őstag

    válasz pohár #16285 üzenetére

    Sajnos,sztm meg teljesen megalapozott ez a cikk ha elszakadunk a a jelenlegi helyzettől és a jövőbe nézünk.
    Ha megnézzük a feltörekvő kínai andridos csodákat amik tényleg kezdenek prémiumok lenni fele annyiért,sokakban meg kérdőjeleződik, hogy ér ennyit, hogy samsung legyen a telefonja, ha szinte ugyanazt megkapja fele annyiért.(Itt a fórumon is sokszor felmerült ez a kérdés ugye?)Nem véletlen volt a BADA és a TIZEN rendszerek hadrendbe állítása inkább kevesebb sikerrel.Az apple ezért van brutális jó pozicióban, mert tudták ha több a hozzá adott érték és saját op rendszerükben csak saját maguk működnek akkor nem kell árletörő konkurensekkel bajlódni,ezt persze megfejelték egy nagyon profi brand építéssel,amit (nem csak a samsung) nagyon sokan csak próbáltak copy-zni, mert mindenki számára példa értékű amit az üzleti életben megalkottak.
    Én megalapozottnak találom a cikket ( a Sony,HTC példa is ezt erősíti), ha nem tud átállni saját oprendszerre ami baromi ütősnek kell, hogy legyen a samsung és marad az android világában akkor megeszik a feltörekvő kínai andoidos gyártók.Kevesebb profit,visszavett fejlesztés,kivonulás ez az üzleti ciklusa ezeknek a folyamatoknak. Jobbik esetben egy közép szintű termékvonal kis költséggel életben tartása , de csak addig ameddig profit van benne, vagy a teljes samsung mobile eladása más (kínai?) cégnek (Akai,Alcatel)
    A részvényesek...hát igen azok azért fognak őrjöngeni, ha nem jön a megszokott "brutális" profit és ha ezt megneszelik,ennek az előszelét ők fogják felgyorsítani ennek a folyamatnak a ritmusát a tőke kivonással.(És rakják be az almába...mert őket nem érdekli, hogy nem lesz jó kis S6 ami tényleg jó ;) és jó kis S6 edge)
    Sajnos tapsztalotból tudom ezeket a dolgokat, valami hasonlót élünk át a cégnél ahol dolgozom,teljesen a cikknek megfelelően leírtak alapján.
    Még egy dolog.Én igazából akkor éreztem magam elégedettnek amikor még az S1-et vettem anno 145.000 ft-ért. Volt azóta S2,S3,S4 mini duos,S5 duos, de már régóta túl árazottnak tartottam a samsung csúcs gépeket amikor az S4-et valami 239.000 ft-ért lehetett előrendelni a speedshopban, akkor már éreztem, hogy valami elveszett. Valjátok be ezeket az árakat azért mindenki durvának tartja, nem? Azok is akik lazán meg tudják venni újonnan (jó és tudom, hogy ez nem a pénzünk szerint van árazva és MO- piacát pon telibe sz..-ja minden gyártó).
    Ez a folyamat elkezdődött már. Pont pár hozzászólással ezelőtt a prémium garanciát taglaltátok, hogy már ez sem a régi. Mi történt? A hazai képviselet költséget kezdett optimalizálni,vevőket veszített ezáltal valószínűleg. Így kezdődik...mindig.
    Én sajnálnám amúgy, mert szeretnék még S7,S8,Sx-et ;)

    [ Szerkesztve ]

    Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

Új hozzászólás Aktív témák