Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mi a Manó?!

    tag

    válasz Y72 #26515 üzenetére

    Nem szeretném gyári resettel legyalulni emiatt, mert tud szép képet is csinálni, ha olyanja van...
    5.0 van rajta!
    Amikor júliusban megvettem, akkor az első héten 2x is előfordult, hogy fényképezni szerettem volna, de mikor be akartam kapcsolni a kamerát, akkor kiírta valami olyat, hogy "kamera hiba" és csak újraindítás után működött! De azóta sosem csinálta...

  • Austin F.

    tag

    válasz Y72 #26515 üzenetére

    "Nekem sokszor megtalálja amit fotóznék közeli képeknél is, de ha mégsem akkor végtelenre állítja -> nem szabadna ilyennek lennie a képnek, mivel nem volt túl közel a tárgy (motor). Amúgy meg az s5 reklámszövege: "hihetetlenül gyors autofókusz". Ha ez nem működik és nyomogatni kell akkor az vásárlók megtévesztése :)"

    Alapvető tárgyi tévedesben vagy.
    Az autofókusz nem azt jelenti, hogy a kamera gondolatolvasással kitalálja, hogy a képen lévő közeli és távoli képelemek közül te melyikre gondolsz, hogy melyik legyen éles; hanem azt jelenti, hogy MIUTÁN KÖZÖLTED VELE, hogy HOVÁ fókuszáljon a képen belül, utána az automata mozgatja a lencserendszert abba a pozícióba, ahol az általad választott képelem a legélesebben fog ábrázolódni.
    Ezt jelenti az autofokusz.

    Ezzel szemben van a manuális fókusz (nagyobb gépeken, ahol van fókuszgyűrű, azt a kezeddel negfogod és addig tekergeted, míg a lencsék pozíciója a saját szemeddel kontrollálva a képet ideális lesz a számodra), meg van a legegyszerűbb gépeken a fix fókusz , ahol egyáltalán nem tudsz fókuszálni, nem is mozgatható a lencserendszer, hanem olyan kicsi a frontlencse átmérője, hogy mindig viszonylag éles lesz a kép (nyilván ezzel együtt olyan kicsi lesz a fényerősség, hogy csak tűző napon tudsz majd vele zajmentes képeket csinálni, mert különben kénytelen a feldolgozó processzor ráereszteni az elektronikus képerősítést (magas ISO érték), ami telecsapja zajjal a képet. Amit utána a zajszűrő algoritmus megpróbál csökkenteni, ezzel odavesznek a finom részletek a fotón).

    Ennyit röviden az autofókuszról.

    [ Szerkesztve ]

    ~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

Új hozzászólás Aktív témák