Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #97246720

    törölt tag

    válasz Bigyo13 #17864 üzenetére

    Szerintem azóta javítottak sokat rajta,bár a hatásfoka sehol sincs a vezetékes töltőhöz képest...nagyon praktikus,nem kell bedugni-kihúzni a kábelt,kiemeli a telefon plusz képességét,de felesleges pénzkidobás csak,majd ha megközelítőleg hasonló hatásfoka lesz mint a vezetékes töltőnek akkor már megéri megvenni...természetesen az is le van írva hogy töltés közben melegedhet a készülék,ez teljesen normális és nem károsítja a készüléket(kivéve ha el kezd füstölni :D )

  • sgeza

    veterán

    válasz Bigyo13 #17864 üzenetére

    Nem hasonlítottam össze a vezetékest a vezeték nélkülivel, alapvető elméleti dolgokról beszéltem, olvasd el mégegyszer, amit írtam. Felesleges erről vitázni, nem is akartam. Alapvetően téves fizikai jelenségeket szoktak ide - senkit nem megbántva, mivel valószínűleg nem ez a szakmájuk - leírni a fórumtársak, ezekre szoktam időnként reagálni. A "nem fogad több töltést, mert a kölcsönhatás megszakad, ezért melegszik" így önmagában nem igaz. Erre írtam, hogy ez épp olyan, mint az adaptered, amit bedugsz a falba, mivel az is és ez is egy transzformátor (pontosabban egy kapcsolóüzemű táp, amiben nagyfrekvenciás trafó van, mert annak jobb a hatásfoka és azonos teljesítményt kisebb mérettel ki lehet hozni, de ez most nem lényeg). De hagyjuk, nem akarok erről vitázni, aki akarja használja, aki nem akarja, az nem. Mégegyszer hozzáteszem, hogy elképzelhető, hogy nem csak pusztán egy trafó, hanem még egyéb elektronika is megtalálható benne, de alapvetően nem indokolt, hogy melegedjen, ha a szekunder oldalon nincs terhelés. Ez nem úgy működik, hogy az egyik oldalon beleöntöd az elektronokat, és a túloldalon meg nem jut ki, ezért hőként eldisszipálódik. Ha a szekunder oldalon nincs áramfelvétel, akkor a primer oldali tekercsen sem fog folyni csak a veszteség miatti áram.

Új hozzászólás Aktív témák