Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz banhammer #13126 üzenetére

    nekem most matt van a telefonon és (szerintem) sokkal jobb, mert nem kell szemeznem az ujj, fül lenyomatokkal.

    Oleofób bevonatot tartalmazó üvegnél szintén nem látszanak ezek, ellenben a kijelző hibátlanul látszik, nem egy mosott akárminek, mint a matt fóliánál :)

    Az üveggel az a baj, hogy kijelző csere esetén ugrik az üveg a levesbe.

    - A legtöbb üveg leszedhető és átrakható
    - inkább vesztek 1-2 évente 2-3 eFt-ot, minthogy elrontsam a kijelző látványát és gyengítsem az s-pen használati élményét

  • Locutus

    veterán

    Na, tovább folytatván QI-sommellier tevékenységemet :DDD

    Visszatérve a legutóbb beszerzett indukciós s-view coverre: Ezzel igazából semmi gond, a QI töltés szépen működik, kb 4 óra alatt feltölti a telefont 15%-ról. Tehát este rádobom, és reggel leveszem. De nem 100%-osan, mivel 100%-on lekapcsolja a QI töltőt, és onnan ugye reggelig még merül pár %-ot. Ezzel nagy gond nincs végülis.

    Ami probléma az s-view coverrel, hogy bizony már nekem is nyomot hagyott a kijelzőn. Középen megvan a csík, amit nem tudok eltávolítani semmivel. Az ablak szélénél a tok belseje éles, és az kezdi ki az oleofób réteget. Ezzel most igazából le kell garanciáztassam, kijelzőcsere, stb. Ha jól emlékszem valaki már eljátszotta ezt, esletleg jelentkezhetne, hogy mi is volt a történés pontosan?

    Ami új fejlemény, hogy emiatt a gond miatt rendeltem egy sima gyári QI hátlapot, illetve egy kínai QI betétet is, ami az eredeti hátlap alá megy be. Azzal a céllal, hogy aztán majd visszaküldöm amelyik nem jön be (30 napom van rá).

    Az indukciós s-view cover ugyebár 225grammra növelte a telefon súlyát. Ez azért elég húzós, és bizony a 13.5mm vastagság, kombinálva a tok sarkosságával igencsak lerontotta a komfortot. Ehhez képest a gyári indukciós hátlap már jobb képet fest. A telefon súlya ezzel is nő, 167 grammról 188-ra. A vastagságunk ezzel 10.5mm, viszont a fogásán nem ront, és ugyanúgy kellemes bőrszerű az érintése, mint a nem-indukciós gyári hátlapnak. A kamera ezzel a hátlappal éppen csak 0.5mm-t süllyed BE a hátlap alá. Tehát nem emelkedik ki többé. A samsung felirat persze csak nyomtatott, nem fém, de ez nem egy vészes dolog. Per pillanat úgy érzem, hogy ez lesz a járható arany középút, hogy legyen megbízható indukciós töltésem, de mégse legyen kényelmetlen a cucc.

    A betétet illetően ezzel a telefon súlya mindössze 171 grammra nő, tehát súlynövekedés jóformán nincs. A gyári hátlapot simán rá lehet tenni, optikailag is csak egy minimális púpot jelent a hátlapon, amit csak az vesz észre, aki tudja mit nézzen. Ellenben mivel ennek a vezérlőchipje a kamerához közel eső részen van, ott bizony kb 1.5mm vastag. Ez azt jelenti, hogy a gyári hátlapot pont ott nyomja ki a legjobban, ahol a kamera alja van. Igy annak éle ott kitüremkedik kb 0.5mm-rel a kamera síkja fölé. Ez bizony észrevehető már, de nagyon nagy gondnak azért nem hívnám. Viszont van némi fenntartásom vele a minőséget illetően... amazonon meg ebay-en regeteg QI betétet lehet kapni, de a választék ne tévesszen meg senkit: Mind ugyanazt a kínai terméket takarja, még akkor is, ha a képek különbözőek. Vagy nem veszik a fáradtságot, hogy valós képet tegyenek fel, vagy egyes mobilos céges saját matricával látják el ugyanazt a kínai cuccot. És hogy ezzel mennyire biztonságos a QI töltés... fene tudja. 600mA-t tud csak leadni,a gyári hátlap 650mA-jához képest, ami nem tűnik nagy különbségnek, de már a gyárival is tud melegedni, hát még ezzel. Ráadásul ki tudja, hogy gond esetén a vezérlő elektronika mennyire fasza? Meg ugye a garancia... ami a "van de nincs" kategória. Szal nem bízok benne annyira. A gyári QI hátlap van annyira jó minőségű, és megbízható is legalább, hogy a 188 grammot meg lehet bocsátani szerintem. Vagy ti mit gondoltok?

    Képeket most nem lőttem, de igény szerint csinálhatok még, ha valakit érdekel.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Locutus

    veterán

    Na, volt kint a garancia futár, és szépen elintézett mindent. Azt kell mondjam, hogy le a kalappal, kiváló szolgáltatást nyújtottak!

    - előlapi kameramodul egyben a szenzorokkal cserélve, porosodás miatt
    - komplett kijelző, krómkerettel (egybe van sütve) cserélve, mivel az s-view cover ugye nyomot hagyott az oleofób rétegen
    Amit pluszban elvégzett:
    + cserélte a srác az komplett usb stecker részt, mert hogy abban is sok a por
    + kitakarította a fő kamera plexijét is (bár én abban semmit se láttam)
    + adott egy fóliát hozzá,hogy ha mégis tovább akarnám használni az s-view tokot (de nem)

    Mindezt 1 óra alatt elintézte. Minden szerszáma megvolt, szétszedte, pucolta, összerakta, profi volt, és kedves.

    Itt pedig egy kép a porosodó részről. Jól láthatóan a hangszórónál megy be a por, és egészen az előlapi kameráig eljut a két szenzoron át.

    Szóval most van egy majdnem zsírúj telefonom :)
    Csinált valami gyári tesztet a srác, valami #*1# vagy ilyesmi kóddal, de sajnos nem tudtam megjegyezni a pontos kódot... a lényeg hogy egy csomó gomb jön elő, amivel a telefonnak mindenét le lehet tesztelni...

    Amúgy ATO-s (austria open) készülék, kinti mediamarktban vettem. Szóval azt a tévhitet is egyből eloszlathatjuk, hogy külföldön vett készülékre nincs premium gari idehaza ;) Számla, garijegy kellett, meg a mysamsungos visszaigazolás a regisztrációról.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Locutus

    veterán

    válasz Amalgam #18763 üzenetére

    Egyiknek se szebb a képernyője, kb egyformák.
    A plusz 1gb szerintem nem sokat nyom a latban, legalábbis az S5-öt sem sikerült megakasztani eddig.
    S-View tok eddig csak az N3-on volt nekem, és tönkretette a kijelző oleofób rétegét, ami miatt a fél telefont garban cserélték. Szal S5-höz sem fogok venni szerintem. Max ha fóliát IS használsz alatta, akkor biztonságos. Védeni viszont akkor védenének csak igazán, ha zárhatóak lennének. Igy ugyanis eséskor kinyílhat, tehát sokat nem véd.

    [ Szerkesztve ]

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Zsirmanc

    aktív tag

    válasz tuzpenge #32661 üzenetére

    Van a képernyőn egy oleofób bevonat, ami miatt nehezebben gyűjti a maszatokat. Az sérülhet. Ha sérült már mielőtt felraktad az üveget,akkor pontosan ennyi idő múlva fog mindig ugyan ott belevegősödni. Nekem is ez volt, aztán amikor cserélték gariban a képernyőt,akkor az új üveg most már 6 hónapja levegőtlenül van rajta.

    "WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

Új hozzászólás Aktív témák