Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    (Tudom, régi a cikk, de most találtam rá. :) )

    A cikkból: [...] illetve a PowerTune profilok optimalizálásával az egész rendszer hatékonysága lényegesen javult.

    Kétlem, hogy sikerülne hozni az én beállításaimat vele, mert vagy 5 éve kizárólag játéknál, és FullHD, 30FPS+ HTML5-ös videólejátszásnál lenne szükség feljebb váltani a GPU/RAM órajelet a minimumról, ennek ellenére már lassan 3 éve nem képesek olyan drivert (és hozzá - vagy fordítva - BIOS-t) írni, ami erre képes, külső programból kellett eddig megoldanom. A 15.7.1 környékére már odáig jutottak a szerencsétlenek, hogy a fészbúk társadalom számára kifejlesztettek egy négyzetet szemléltetésnek, mellé két százalékos beviteli mezőt, és egy tolókát, "tessék, OverDrive egyszerűen" felkiáltással, de azt ők úgysem tudják használni, aki meg eddig tudta érdemben állítani a kártyája fogyasztását/órajelét, az kapott egy szép nagy lompost a szájába (merthogy nem adott értéket tud állítani, hanem csak max. fogyasztást, ami persze nem lehet tetszőlegesen alacsony). A cikk témájával pedig, ha jól látom, mellé egyet hátra is, mert csak tolóka maradt a beállításhoz, és gondolom az eddigi parancssoros profilváltási lehetőséget is megszüntették, nehogy ne kelljen használni azt a primitív/kényelmetlen felületet minden átállításhoz.

    Más: Custom Resolutions! Végre, ~10 év után már talán nem kell erre külső program ATI-éknál (tudom, már AMD, de leszarom)! Valaki próbálta ezt már? Úgy működik, ill. inkább úgy kérdezem, tud úgy működni, ahogyan normáliséknál kellene, azaz beírom, hogy 1920 1080 50 Hz-en, akkor azt tolja ki, és nem akar közben kommunikálni a monitorral, monitordriverrel, TV-vel, hogy tudja-e ezt (vagy van-e rákötve egyáltalán), és okoskodni? Már csak ezért, lehet, érdemes lenne cserélni a régebbi driverem.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák