Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • access_denied

    senior tag

    válasz Daywalker #12 üzenetére

    Még egyszer nekifutottam az egész cikknek, a reggeli olvasás ... felületes volt. Először is piros pont a cikk írójának ( :B ), alapos munkát végzett.

    Pár kérdés felmerült bennem. Miért kell hot swap rendszert kitalálni egy jellemzően home használatú eszközbe? Pontosabban, miért kell ezt így megvalósítani, ha egyszer zajos, hangos lesz tőle az egész rendszer? Synology ezt olyan korrektül megoldotta, hogy ha az összes NAS-t bekapcsolom, akkor se lesz zavaró a hang. A két lemezes NAS-ok kisebbek, a ventillátor mérete és hatékonysága ehhez képest optimálisabb, szóval úgy érzem van mit tanulni a konkurenciától.

    A virtuális gép móka tényleg jó, utólag ezt átértékeltem. Az iSCSi sebességet vékonynak érzem, okát nem igazán sejtem.

    A cikkben említett Synology DiskStation DS716+II Vmware integrációja érdekes lehet, nem tudom, hogy ez összevethető-e a QNAP virtuális megoldásával, mindenesetre a 2GB RAM tényleg visszalépés. Ha a virtualizációtól eltekintünk, akkor viszont képbe jöhet a 216Play jóval olcsóbban.

    Az összkép vegyes. Az ár annyira magas, hogy otthoni felhasználásra a funkciók szétválasztása üdvözítőbb és gazdaságosabb lehet (NAS + Media player), nem beszélve arról, hogy a több részre bontott konfiguráció jellemzően magasabb szolgáltatási szintet is biztosít.

Új hozzászólás Aktív témák