Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HalasKYO

    aktív tag

    válasz Suker10 #17 üzenetére

    Suker10:
    Valóban ez így majdnem igaz is.
    A fent említett "sok pont sok" az ami viszont egy picit más, mivel ha jól tudom volt egy 22.2 (22.6 vagy 22.8 mindjárt kifejtem) amit DSP-ztek. (Digital Sound Processor PA technika).
    És nem élőzenével vagy filmel etették, hanem egy direk erre a demora kevert ilyen rendszerre optimalizált forrással. :))
    Az már csak hab a tortán, hogy full szimmetrikus meghajtás volt, elég neves gyártók erősítőivel. (CROWN és Lab Gruppen)
    A 8 mélyláda pedig egy vonalban egymás mellett kis távolságra úgy, hogy ezzel "mini line array"-t alkot amivel azt érik el hogy egy "lökéshullám" indul meg azonos fázisban és nem oltják ki egymás frekvenciáit a ládák.
    Gyakorlatban nagyon durván szól, egy 5 ládából alkotottat (CSAK SZUB) volt szerencsém sztereó toppokkal hajtani. ;]

    Filmre és zenére még nincsen meg az ilyen mértékű processzálás, mert akkora a befektetésigénye, hogy kis méretben (nem egy hatalmas stadion) nem térül meg. A sima 5.1 ek is akusztikailag kezeletlen terekben olyan krikszkrakszokat tudnak egymás frekvenciáiba belerakni, hogy öröm nézni.

    Szóval csak fenntartásokkal. Létezik, meg lehet csinálni, de nem egy nappaliban :)

    Egyébként hirtelen találtam egy japán oldalt ahol prognosztizálják, a 22.2 nappaliba...[link]

    A x.2 vel, csak az a baj, hogy sokan azt hiszik sztereó... pedig mély tartományban az embernek nincs térhallása, így egy jól beállított mono sokszor célravezetőbb, de ez is csak olyan információ amit nem mondanak el.

    Seraph 16:

    155e Forintból újonnan kihozni valóban elég nehézkes.

    De, ha az ember hajlandó egy kicsit többet áldozni rá akkor lehet.
    [link]
    itt található pl a Denon-Eltay combó, garantálom ez jobban szól igaz még kell hozzá egy mélyláda.

    VAGY

    Itt található 5.0 ás onkyo 5.0 szett 60k ért
    hasonló 5.0 ás szett szintén 60k
    Hozzá 50k ért HDMI-s HD dekodolásra képes erősítő
    Találunk hozzá mélyet is áron belül

    Igen az a paletta alja amit linkeltem, de már ez is KÖRÖKET ver a fenti "9.1 es házimozira"
    Sokkal több dinamika,térinformáció, bővíthetőség, az olcsó műanyag hangzás nélkül.
    És ugye ott a használt piac.
    Ahol kb feléért ki lehet fogni a teljes rendszert :)
    És az is köröket ver a műanyag csodákra. :P

    Abban igazad van, hogy sok ember nem veszi a fáradtságot, csak bemegy a nagy piros üzletbe ránéz, nagy számokat lát, a hasonlóan "szakértő" eladó megerősíti a véleményét hogy ez aztán a csúcs, és emberünk megveszi. :W

    Holott vannak olyan céget akik komplett moziszobát építenek nekünk , vagy TANÁCCSAL SZOLGÁLNAK.
    Vannak agresszívebbek és objektívebbek.
    Előbbiek természetesen a drágább irányba próbálnak terelni minket, elmondják hogy a kábelnek is van "hangja" stb..
    De ha elmondjuk és megértetjük velük mit szeretnénk, hasonló rendszereket tudnak ajánlani.
    Ha olyanba futunk bele aki tényleg segíteni szeretne, és nem csak a pénzünk kell neki, akkor jó eséllyel egyszerűen áron belül maradva kapunk jót. (Rengeteg ilyen ember van szerény kis hazánkban, tapasztalatból mondom)

    Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de tisztázni szerettem volna 1-2 dolgot. :R Kövezetek meg érte... ;] ;]

    Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

Új hozzászólás Aktív témák