Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz ddekany #34 üzenetére

    Egyes kérdésekben egyetértünk, másokban nagyon nem.
    Atomos gép sok van a környezetemben, egymagos, kétmagos egyaránt. Namost, nem a saját tapasztalataimat írom le, hanem inkább kedves kollégáimét, mikor 1-2 percre megkapták az YB-met a kezükbe...
    "hát, ez rohadt gyors", "nem akad", "normálisan lehet vele böngészni" stb stb.
    Nem hülyeség. Az Atom sz@r. Pontosabban atomsz@r. Gyakorlatilag a kétmagos is csak ipari hulladék. Lehet nézni teszteket is, meg lehet nyitogatni oldalakat, lehet nézni videókat (1080p!; kolléga kérem, hol is van az Atom??)
    A három éves, akkoriban relatíve csúcsgépnek számító notebookom teljesítményét túlszárnyalja, emellett alig fogyaszt, a jelenlegi játékok is játszhatóan futnak rajt többnyire (persze alacsony grafon)
    15"-os hasonlat... Nos, nézd. Anyaghasználat. Már el is mondtam egy szóban, miért is sz@r a 120ezres notik 90%-a. Itt ezzel sincs probléma. Fogyasztás. Dirr, megint elverte a 15"-osokat. És teljesítményben legalább ott van, de többnyire azok felett, mert azok általában intel integrált, grafikus magnak csúfolt hányadékkal jönnek.

    Miért kell ujjongani?
    - nincs másfél kiló
    - komoly teljesítmény
    - kitűnő anyagminőség
    - komoly akkumulátoridő

    Nos, ehhez képest a hasonló tulajdonságokkal bíró notik 300ezernél kezdődnek (mondjuk kicsit nagyobbak is, de sokaknak ez nem feltétlen előny) - nyilván kicsit erősebb bennük a processzor, esetlegesen némi felárért a VGA is. Ehhez képest ezt megkapod felébe... Egyéb kérdés?

    A tesztre meg mondjuk annyit tudok, hogy kb olyan volt, mintha valaki bement volna a Sony Centerbe, felvette volna amint 3 percet nyomogatja meg nézegeti a gépet, aztán a "tapasztalatait" feltöltötte volna. Semmi érdemit nem láttam benne, ami egy tesztben szerintem alap lenne.
    - VGA driver csere
    - bővíthetőség (3 csavar az egész, de most nem szedjük szét... könyörgöm, ha a teszter nem szedi szét akkor ki teszi meg? )

    Az alapvető kérdésekre nem volt válasz - vajon tölt-e USB-n kikapcsolt állapotban... Nem néztük. Vajon hány foglalat van benn? (elég hozzá egy everest, aida, tetszés szerint), nem néztük. Vajon mennyit gyorsul egy SSD-vel? Nem néztük. Sőt, azt sem tudta a teszter, milyen oprendszerrel érkezik a gép.

    Alapvetően, amíg valaki ilyet önszorgalomból csinál, addig ezek elnézhető hibák, de a "teszt" szó ráillesztése a fogalom megcsúfolása... Szerintem.

    Azt kapta az ember (annál picit kevesebbet inkább), mint ha bement volna egy Sony Centerbe, és megnézte volna a gépet kívülről, közelebbről.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz ddekany #36 üzenetére

    "Hasonlóképpen nem lesz gyorsabb semmiben"
    Van erről is pár teszt a neten, nem mondom hogy hű meg ha, de gyorsabb az atomnál.

    "összes notebook kijelzője hányás ha filmről van szó, netbook-oké pláne"
    nos, ezt is feloszthatjuk részletekre. IPS panel kell --> macbook. Ha a TN asztaliban nem hányás, akkor meg egy új LED háttérvilágítású TN panelt ha megnézel, nem olyan vészesek. Bőven lehet rajt élvezetesen filmezni (nekem pl kifejezetten pozitív élmény volt a kis Sony, a betekintési szügeket kivéve)

    "mindjárt kiderül, hogy mindenki netbook-ot dug otthon a full-HD TV-jére HDMI-n, és azon nézi külső blu-ray meghajtóról a filmeket... ill. a 1080p-s torrenteket tépi lefelé..."
    nos, nézd, ez nyilván nem derül ki, de ha azonos pénzért A-nak van lehetősége, B-nek meg nincs, és erre az a válaszod, hogy felesleges, mert minek, a lehetőség sem kell, lelked rajta, én egyrészt örülök, hogy lehetőségem van rá, másrészt a 720p-s videót alacsony kihasználtságon játssza, tehát útközben lazán tudok azt nézni anélkül, hogy a normál divx lejátszáshoz képest lényegesen csökkenne az akku időm. És biza én látom a különbséget, és ha tehetem inkább 720p-ben nézem a filmeket.

    "Nah... azért erre már kíváncsi lennék. Számszerűen."
    MSI M655X-em van, akkoriban mikor vettem, az X1600-nál csak egy erősebb mobility volt, és az kb 2 típusban volt elérhető globálisan; A procija mondjuk nem két magos, de ha lesz időm, csinálok tesztet. (azt nem is említve, hogy a noti anno is max 1 óra 50et bírt filmezéssel, downclock-kal ésfesz csökkentéssel)

    "Igen, és az meg már pláne nevetséges."
    Neked lehet, mert nem teheted meg, nincs rá igényed, stb; rajtad kívül viszont nagyon sok ember van akinek meg szüksége van rá, megteheti, és meg is teszi. Azért mert neked nem kell tampon, még nem hülyeség.

    "általában Home Basic-ot adnak netbook-okhoz"
    nemnem, általában Startert adnak hozzá

    "De a bolt szerint amúgy Home Premium jár ehhez"
    Nem csak a bolt szerint. Tényleg. Azonban nem 64bites, csak 32es. Ez volt az első csúnya meglepetésem, miután megvettem, eredetileg a repi anyagokon 64 bites volt feltüntetve...

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz ddekany #36 üzenetére

    Amúgy gondolom a különbség az Atom és a Brazos közt az IGP-ben keresendő.

    Majdnem, egy picivel gyorsabb:
    Dhrystone/Whetstone
    i3 330UM 16150/12510

    T2050 10890/8037 (~4 éves notim processzora)

    E350 9290/7530
    D525 8964/7599

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • FefeeX

    veterán

    válasz ddekany #44 üzenetére

    "Amíg nincs benne 4G vagy több RAM"
    nekem feltett szándékom, hogy legyen.

    "nem kell ezt jó árúnak nevezni"
    minden relatív. Szerintem. Amúgy valóban, a 150 elég sok, a HP amcsiban 100-110re jön ki Brazosban, 9 óra készenléttel(nagyobb akksi)- na annak kifejezetten jó ára van. Ennek meg jó ára van, ha az Atomos hulladékhoz hasonlítjuk, és preferencia szerint jó ára van akkor is, ha valaki jó teljesítményű minél kisebb gépet akar, ami könnyű és sokat bír. Szóval mihez hasonlítod. Ipadhoz képest biztos hogy nagyon jó ára van. Az Xboxhoz képest meg nem, de egyik sem ugyanaz a célú eszköz. Szóval a netbook egy szegmens már, akár tetszik, akár nem; ezen belül a tulajdonságaival még a 150 sem horribilis ár érte.

Új hozzászólás Aktív témák