Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Parci #43 üzenetére

    :K Eléggé sweet spot. A cserélhető szenzor omg, durva lenne. Vagy egy pixel binning technológia, bár erre inkább a fullframe nagyfelbontású vázaknál csorgatnám a nyálam.. onnan van hova "visszaesni", bár pixel binninges fullhd-re (picit nagyobbra, de croppolva később) még a mostani OM-D széria is képes lenne.

    A Canon most ugye 50MP körül jár, hát .. az sem kéne. A natív 8K UHD felbontás 16:9-en 33.2 MP, a Nikonra is mérges voltam, miért nem tudta a D800 szériában legalább a szélességet a 8K 7680-jára tenni (D800: 7360 pixel), ha már ilyen ipari trendek vannak + a 4K és fullhd egészséges kerek törtrészei ennek (szoftver resize esetén, vagy natív felbontáson video esetén, stb)..

    Van egy rakás jó tech vagy ötlet, de értelmes újítás kevésbé jön. Az M5-II-vel már stúdió is nyűgös, ha a modell haját meg akarjuk fújni egy ventillátorral. Azonnal mozog .. Szóval ilyen vegyes kép nekem.. Tökstatikusra szuper, ha nálam az állvány, vagy ki tudom stabilan támasztani, kőre, akármire. :D Na, szóval nem a szent grál (valszeg nem is annak készült).

    Kiv leszek az E-M1 mk2-re (az jön igencsak) és a végén az új E-M10 mk2-re. Reméljük, legutóbbi kiskütyü is egy sweet spot marad, nekem pl. az öttengelyes stabi hiánya nem fáj, de tök jó, hogy nincs AA filter, borotva a kép és szenzorilag azt tudja, mint a nagytesó E-M1 (leszámítva a PDAF-et).

    E-M10 for president. :K

    Szerk.: még valami: esélyes, hogy ha az M5 mk2-ben nincs natív iso 100, akkor ezt a szenzort meghagyják még a másik két OM-D mk2-ben is majd. Örülnék, ha mégis tévednék, és újat kapnának, de erre nem tudom, mennyi esély van. Kevés sztem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák