Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    Dícséretes koncepció.

    Ami a monitor vs. tv fogalmakat illei:

    Ma már nem a tunertől tv a tv, hanem az olyan - jellemzően tartalomfogyasztásra - specializált funkcióktól, mint:
    - szabvány video felbontások támogatása az SD-től az UHD-ig
    - szabvány video képfrissítési frekvenciák támogatása
    - dinamikus színkorrekció
    - különböző nagyítási és torzítási funkciók eltérő bemeneti jel alapján (4:3 oldalarány tartása, belenagyítás, 4:3 adásba "csomagolt" 16:9 felnagyítása teljes képernyőre)
    - 24p via 60p funkció (amikor a tv magától felismeri, hogy a 60Hz bemenő jelben valójában egy 24p-s tartalom van, ezért "kicsomagolja" a 24p kockákat a 60Hz jelből és kadencia helyesen jeleníti meg akkor is, ha a bemeneti jelet küldő lejátszó nem képes kadencia helyes lejátszásra.)
    ... és így tovább.

    Ezen funkciók egy része néhány drágább monitorban megtalálható ugyan, de így összességében egyikben sem.
    A monitorok és a tv-k között a tuner elhagyása után is marad éppen elég különbség pont azért, mert eltérő piacra és eltérő felhasználására tervezik őket.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #33 üzenetére

    Tudnunk kellene, hogy jobb-e ezeknek a tvknek a képminősége az általad említett, hasonló árkategóriájú, márkásabb gyártótól származó tvkkel szemben.
    Ha nem, akkor igazat adok, miért fizetnél ugyanannyit kevesebbért.
    Ha viszont jobb, akkor máris a Polaroid a nyerő a mezőnyben, mert értelmetlen, parasztvakító funkciók helyett ugyanannyiért jobb képminőséget kapsz.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Cifu #27 üzenetére

    "ha azt nézzük, egy használható médiabox mennyibe kerül (ami ugyanannyit tud, mint az okosTV rendszerek), akkor azért csak egy alsó hangon 15-20e Ft-s tételről beszélünk"

    Több állításoddal is probléma van:
    1. egy használható médiabox ára nem áll meg 15-20e környékén (persze barkácsolhatsz PI-t ha van kedved/időd/ideged hozzá, meg vehetsz olcsóért droidos tv okosítót pár tízezerért, de ez már inkább igényszint kérdése)
    2. a használható médiaboxok nagyságrendileg többet tudnak mint az okosTV rendszerek, nézz körül a médiabox topicokban

    Minden esetre, aki igényes a képminőségre, kadenciára, van rendes házimozi erősítője, annak eszébe sem jut a tv okosfunkcióit használni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Wasquez #45 üzenetére

    Az okostvkben az az alapvető hiba, hogy mivel a lejátszó hardvere egybe van építve a tv-vel és a gyártón múlik a firmware és a szoftver választék frissítése is, gyakorlatilag a gyártók abban érdekeltek, hogy ne rakjanak a kelleténél erősebb lejátszó hardvert a tvkbe, ne frissítsék a firmware-t és új szoftver funkciókat se kapjon, mert ha később jobb lejátszót akarsz, akkor kénytelen leszel az egész tv-t kukázni.
    A másik, hogy az alsó-közép szegmensben a gyenge minőségű paneleket is rá lehet sózni a parasztra, ha több "okos" funkciót pakolnak bele, mint az előző típusba, mert azzal már lehet tolni a marketinget, hogy az mennyivel "jobb" a konkurenciánál, mert ezt is tudja, meg azt is. (A képminőséget meg úgysem nézi az olyan, aki még a 4:3 - 16:9 képarányt sem váltogatja, hanem inkább megszokja, hogy torz a kép.)
    A jó okostv tehát az lenne, ha eleve túlméreteznék a hardvert, hogy a későbbi frissítések is fussanak rajta és folyamatosan kapnák az upgradeket és az újabb szoftveres funkciókat. Ezt az önálló médialejátszóknál, NASoknál, márkásabb telefonoknál, tableteknél általában megkapod, a tvknél viszont nem.
    Ezért csak idő kérdése, hogy mikor leszel kénytelen új tv-t venni, vagy ignorálni a tv beépített funkcióit és lecserélni külső eszközökre.
    Sokan ezért már a vásárláskor is csak a tv alapfunkcióit nézik (képminőség, hangminőség, felbontás, támogatott szabványok, válaszidő, stb.) és az "okosítást" külső eszközökre bízzák.

Új hozzászólás Aktív témák