Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Béééla #53 üzenetére

    Szóval a VR azért nem fog elterjedni, mert az Apple nem támogatja... Rég nevettem ekkorát, köszi ezt a felhőtlen 2 percet amit nekem okoztál a hsz-eddel! :DDD

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Béééla #53 üzenetére

    Kicsit elfogult vagy. Gondolom, ha az alma újra feltalálná a kereket és elnevezné iKeréknek, akkor az lenne a non plus ultra a számodra... ;]

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Béééla #71 üzenetére

    Hú de hatalmas piacot vesztenének az apple-only vásárlók személyében! :DD Kicsit eltévedtél a lila ködben, Föld hívja Bééélát!

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Béééla #73 üzenetére

    Az árcédula miért lenne probléma a Mac használók körében? 749-949$ egy telefonért, akkor sok lenne 599 $ egy VR szemüvegért? Az asztali Mac Prok áráról nem is beszélve (3000$-4000$). Mac felhasználók körében így nem szabhat gátat az ár... A funkciók is korlátozzák a piacot?? Nah ezt meg hogy kell érteni? Azért, mert esetleg (egészségügyi szempontból) vakságban élő mac felhasználók nem látnak semmit ha felteszik az OR-t vagy mire gondolsz a funkciók alatt? Butaságokat beszélsz, vedd már észre.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Béééla #75 üzenetére

    "Hogy aztán mikre használja (funkció): néhány játék, ami nem is feltétlen jelenik meg macre? Tehát cégek, stúdiók, úgy általánosságban a munka kilőve, marad néhány milliomos kocka - jelenleg."

    Amennyire tudom, elég sok pro szoftver is nekifeküdt a VR támogatásnak, vagyis igen záros határidön belül várható ezen a területen is. Mondjuk logikusan nem mindenre, képszerkesztés, film vágás, hangstúdió munka nem sokat profitál belöle, ellenben a mindenféle 3D fejlesztéssel.

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Béééla #75 üzenetére

    Na jó, akkor higgadtan öntsünk tiszta vizet a pohárba: a téma ebben a topikban a Mac. Akkor hogy jön ide a PC?

    "De hány ember vesz ÁLTALÁNOSSÁGBAN legalább fél milláért gépet, hogy aztán vegyen még ~300 ezerért egy sisakot, de inkább másfél misi a végösszeg, és ezt ráadásul PC oldalról számoltam?"

    Fél millás gép ami Rift kompatibilis? 300k-ból kijön az a konfig, ami lazán viszi a riftet és akkor nem spóroltam semmin, kompletten kijön belőle a hardver. De- és itt jön a nagy DE: a legtöbb felhasználó, akiket úgy általánosságban is érdekelnek a high-tech kütyük, már rég rendelkeznek a minimális konfiggal PC téren, tehát nekik csak a riftet kell megfizetni. Elsősorban ők a célpontok, de mint ahogy írtam, 300k-ért más is beszerezheti a szükséges Hw-t. Jah hogy az is sok? Bizonyára ai érdeklődik, van valamilyen számítógépe, amit eladhat, hogy újat vegyen. Ez Hw-től függően érhet 100-200k-t akár. Ahhoz már csak újabb 100-200k kell és megvan a Hw, amit nem csak riftelésre használhat az ember, tehát amolyan fejlesztésnek lehet tekinteni. Azon végképp felesleges károgni, hogy nagy a HW requirement, ahogy írtam már azok akiket ilyen mélységben érdekel a számtech, már amúgy is rendelkeznek a megfelelő vassal.. Kérni kell apukát/anyukát hogy adjon pénzt ha van erre lelkiismeret vagy el kell menni dolgozni és megkeresni az árát vagy le lehet tenni róla, el kell fogadni, hogy ez egy csúcs technológia, ami jelenleg nem érhető el mindenki számára az ára miatt. Ezt kellene megérteni.

    Azt végképp nem értem, hogy akár az általad számolt félmilliós gépből milyen egyenletben lesz másfél milliós virtuális valóság? :F 500k +230k = 730k !=1500k... De az egyenlet egyébként így néz ki: 300k+230k (-előző konfigod ára) = 530k (-előző konfigod ára) az egyértelműség kedvéért.

    "De tegyük fel, valami csoda folytán kitalálnak egy új területet, amihez nem kell Paks."

    Paks egy település, amihez nincs köze a témához. Persze ott van egy erőmű, ami TERMELI az energiát, a gép viszont FOGYASZT... Gondolom csak arra akartál utalni, hogy nagy teljesítményű gép kell hozzá. Azonban meg kell nyugtassalak, egy 20-30.000 Ft-os 600-650W-os tápegység elbánik azzal a géppel, ami egy Rift kompatibilis konfighoz szükséges.

    Ismét csak azt tudom mondani, hogy ez egy új technológia, az informatika Lamborghinije és mint olyan, kezdetben nem az összes felhasználót célozza meg, de erről nem ők tehetnek, hanem a piac mivel még mindig ott tartunk hogy visszatartják az új/jobb technológiákat, mert megtehetik (GPU átnevezések stb...).

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Béééla #78 üzenetére

    Jó, látom, hogy te minden ész érvre egy butasággal kontrázol rá, így nem lehet érdemben vitatkozni. A rift hivatalos specifikációja nem minimum követelmény, hanem ajánlott. Ami látszik is rajta, hogy elég magas követelmény. Nem azért ilyen magas, hogy egy olyan konfiggal neked még minimumra kelljen húzni a graf beállításokat a riftben. Az ott szereplő hardverre optimalizálják majd az alkalmazásokat, és az Oculus Store-ban kapható termékek mindegyikének kutya kötelessége a stabil 90fps-t hoznia. Ez nem google play store lesz, hogy akadozik majd az eszközön... Ezt tessék már megérteni. A te konfigod akkor számodra nemrég - egyébként meg rég lett összerakva vagy nem a VR-t tartottad szem előtt és azért nem jött ki 300k-ból VR Ready PC. De bizonyisten, hogy hazamegyek melóból és 300k-ból itthoni shopból szállítással együtt összerakok neked egy VR Ready PC-t és az orrod alá fogom dugni, hogy tessék itt van.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák