Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Crytek #48 üzenetére

    A VGA-k döntő többsége túlmelegédsben halálozik el - hő pedig ugye ott termelődik, ahol a teljesítmény van. Radeon-tulaj vagyok jó ideje, de elég kellemetlen érzés volt, mikor az X1800-as kártyámról nem tudtam leszedni a hűtőbordát, mert a gyárban nem terveztek azzal, hogy valaki pasztát vagy hűtést szeretne cserélni. Takaríthattam a gépházat havonta, meg feltekertem 100%-ra a ventit, de a sorsa elkerülhetetlen volt. Persze jó pár évet kiszolgált, de még ma is azt használnám, ha nem halálozik el - kicsit kiábrándító, mikor egy volt csúcskategóriás (árat inkább nem is írok) kártya összeroskad a saját teljesítménye alatt.
    Aki hosszú távra tervez, annak ez tökéletes választás - mellesleg nem minden felhasználónak igénye a BF4 meg a Crysis. A másik dolog, meg ugye az, hogy elmúlt években elég sokat építettek a TDP növelésre - ez rossz irány volt, nem lett lényegesen jobb a technológia, csak több energiát küldtünk a cuccnak. Szerintem a jövő az energiahatékonyságé, és nem a többszázwattos TDP-ké (legalábbis a CPU és PSU piacon ez a trend).

Új hozzászólás Aktív témák