Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zool1

    őstag

    válasz Sn00PiG #6907 üzenetére

    SZERINTEM

    Én a Nokia helyében azt csinálnám, hogy ha már társultak a Microsofttal, hogy ők a "pérmium" kategóriában wp7es telefonokat képzelnek el. Csinálják!!!!! De én a symbiant vígan meghagynám, sőt még fejleszteném is. Lásd fentebb a samsungot, android vs bada oprendszer jól megfér egymás mellett.

    thx :C

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Sn00PiG #6907 üzenetére

    Nem azért temeti a többség a Symbian-t, mert a Nokia ne fejlesztené a továbbiakban. A Nokia bejelentette, hogy csak 2012 végén, vagy 2013 elején lesz a Symbian végleg kivonva a forgalomból. Tehát, 2 éven keresztül még igyekszenek majd frissen tartani a rendszert.

    A gond csak az, hogy ez a fejlesztőket nem hatja meg. Sokan reménykedtek, hogy érkezik majd Fx mobile, meg Miso, meg egyéb alkalmazások Symbian-ra, amik eddig legfeljebb MeeGo-n voltak elérhetők az iOS és Android mellett. Ezek után már teljesen felesleges várni, hogy az ezeket fejlesztő cégek költeni fognak Symbian-ra. Sőt, minden valószínűség szerint a Symbian-on jelenlévő szoftverfejlesztő cégek is ott fogják hagyni a platformot.

    Na mármost az emberfia nem azért vesz "okostelefont", hogy arra érkezzenek a frissítések, hanem azért, hogy arra 3rd party alkalmazásokat is pakolhasson. Ennek pedig most jó eséllyel lőttek. Az eddig fejlesztés alatt álló appok jobb esetben még kikerülnek, de már fejlesztőstúdió nem lesz, aki pénzt ölne abba a platformba, ami belátható időn belül meg fog szűnni.

    Az még esélye lehetett volna a platformnak a hátralévő 2 évben, ha a Nokia belepakolhatta volna a WP7-be a Qt-t, de erre a Microsoft nemet mondott...

    (#6913) gyurmau: De szeretem azokat az embereket, akik attól érzik magukat géniusznak, hogy egy adott rendszert használnak... 7 éve csak Symbian-os telefonjaim, mégis be tudom látni, hogy eljárt a kezelőfelület fölött az idő. [szerk. rövidítve a vita elkerülése érdekében :) ]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák