Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #13445 üzenetére

    1. Handy Safe Pro. Szinkronizálható a lelefonon levővel.
    2. Excel táblázatokat még nem próbáltam rajta gyártani, mert még pécén is hülye vagyok hozzá, de dokumentumokban kisebb változtatásokat már eszközöltem.
    3.5800-m volt; bizonyos billentyű funkciók annak a kezelésekor hiányoztak, bizonyos tapicskás módszerek meg az E52 kezelésekor. Megszokható.

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • -Maci-

    addikt

    válasz Alex91 #13486 üzenetére

    Erre már én sokszor reagáltam itt!

    [link]

    Figyeld a 2. pontot! ;)

    Pilóta!

    Persze! Egy próbát mindenképpen megér! Sőt! Kötelező!
    Csak megjegyeztem, hogy elvileg kéne műhold nélkül is címet találnia. Nekem talál is mindíg.

    [ Szerkesztve ]

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

  • -Maci-

    addikt

    válasz Alex91 #13489 üzenetére

    Mondom: Megveszed péntek REGGEL és akkor 6 napod van! (a vásárlás napja sem számít!)

    Egyébként anno még itt én rögzítettem az elégedett kontra elégedetlen júzerek arányát.
    Olyan 80% körüli elégedettségre emlékszem. Persze ezt úgy kell értékelni, hogy az ilyen-olyan fórumok leginkább azért jöttek létre, hogy azok a júzerek, akiknek bajuk van az adott kütyüvel, eszmét cserélhessenek! Így tehát egy ilyen arány kiszámítása mindíg sokkal rosszabb eredményt hoz egy ilyen fórumon, mint ami a valóság!
    Ráadásul mikor mi ide kezdtünk járni (mióta bő 2 éve felibben az első fantomkép az E52-ről! (Akkor még "Old Rocker" is "young punk" volt :DD :DD )) alig-alig volt még E52. Mi az elsők között vettük meg és a kezdet kezdetén végeztük a kis felmérésünket. Az óta már a kutyámnak is E52-je van! Sőt a nagymamámnak is! Viszont nem tódulnak ide csőstül az elégedetlen júzerek...

    Egyébként minden műszaki cikknek van stiklije! Gondolj csak egy autóra! Nem létezik autó típushiba nélkül! NINCS! Akár melyik márka/típus fórumra felmész, találsz elégedetlen júzereket! Olvasd végig az összeset és olvasd végig az össze mobilosat is! Akkor sosem lesz se autód, se mobilod! :K
    Lásd Old Rocker kedvencét: "Mi mindannyian egy jól bevált fogyasztói....." Nnna!

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

  • Gaabor80

    aktív tag

    válasz Alex91 #13489 üzenetére

    Én kb 5 hónapja használom az E52. Nekem semmi olyan gondom nem volt a készülékkel, ami hiba lett volna. Nyilván szokni kell, mert rengeteg beállítási lehetőség van rajta. Szerintem nagyon jó készülék, nekem nem sem összeszerelési, sem más bajom nincs vele. Ami volt az a saját tudatlanságomnak tudható be. Manapság mindenki qrva okos, és nem szereti elolvasni a kezelésit, mert ő ért hozzá. Volt néhány telefonom, de ennek azért belelapoztam a könyvébe (bár elég gyenge leírást adtak hozzá).

    Az nem tudom, hogy számít-e, de nekem független van.
    Szóval szerintem nagyon jó a készülék, de tanulni kell...

    Akinek esetleg túl bonyolult, annak javosolnám a Samsung céges telefonomat (alap készülék). Na az egy igazi sz@r :DDD

  • -Maci-

    addikt

    válasz Alex91 #13493 üzenetére

    Ezen kár vitatkoznunk. Egyrészt mert nem vagyunk jogászok, nem értünk hozzá. Másrészt már nagyon off lenne!
    Zárójelben jegyzem meg, hogy mikor én vettem az enyémet a leírtak szellemében jártam el! Csütörtök délután volt, de péntek munkaszüneti nap volt. Rá is kérdeztem a trémobilosnál: Akkor 3 napon belül vissza cseréltethetem, ha nem jó, ugye? Azt mondta : "Igen. Szerda estig".

    Végül is lényegtelen! Hívd fel a fogyasztóvédelmet és kérdezd meg. 1 perc, ~10Ft és biztos választ kapsz. Illetve megkérdezheted a boltot/szolgáltatót a vásárlás pillanatában.
    Ez a biztos, kár találgatnunk!

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #13486 üzenetére

    Bármelyik telefonnal így járhatsz, szerintem... Úgy értem, bármelyik márkával.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • -Maci-

    addikt

    válasz Alex91 #13501 üzenetére

    100 ból 1! Plusz dzsó bácsi... :DDD

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #13501 üzenetére

    Basszus, ne haragudj, de most egy pillanatra bedagadt a fejem.. ne bontsam le neked esetleg a levegő relatív páratartalma szerint az esetleges meghibásodásokat, félhosszú, barna hajú, hímnemű felhasználók esetére, 2.8 ezreléknél nem nagyobb esésű utcán történő felhasználást kiemelten figyelembe véve?
    Honnan a f...ból tudjam, hogy 100-ből, vagy tízből, esetleg egyből másfél a selejt ráta? Én egy mezei tévés szerkesztő vagyok, nem a Nokia konszern E52-es meósa...
    Az ilyen szituációkról a Ponyvaregény jut eszembe, "szerinted Marcellus Vallas űgy néz ki, mint egy 3.14csa? (Hogy? Mi? stb...) Nem?! Akkor miért b@szogatjátok?!"

    Ma voltam egy ismerős mobilkereskedőnél, aki azt mondta - meséltem neki erről a topikról - hogy szerinte nagyon jó telefon az E52-es. Rögtön példálózott az éppen ott levő barátjával, akinek négy hónapja van meg, de semmi baja sincs vele.
    De te ne vegyél, mert twe az a tipus vagy, akit el fog vakítani a menü billentyű alól szemkápráztatóan kivilágító két álcázott légvédelmi reflektor, neked ropogni fog, nyiszogni, lötyögni, rozsdásodni, műhpldat nem fog találni, csak ha éppen hold ül a Bourbon street felett (bocsáss meg, Sting), szóval ne vegyél. Szar.

    Szerinted mit lehet válaszolni a gyermekded kérdésedre?? Nekem két éve van meg, szervizeldének még a környékét sem látta. Egyszer fagyott le úgy, hogy ki kellett belőle kapni az akksit. Néha pár secre volt, amikor elhagyta a műhold jelet, és két alkalommal nem hallottam a beszélő partnerem. Engem szintén kétszer nem hallottak, de ebből az egyik akkor volt, amikor a budiban kaksiztam és direkt nagyon halkan beszéltem, hogy ne nézzenek hülyének a szomszédok, hogy még kormolás közben is a tévézést intézem.
    Bevallom viszont, az én készülékemet még 1945 - ben rendelte meg a finnektől az Abwehr, mert úgy volt, ha majd megszületek az ötvenes évek derekán, 56 évesen Kamcsatkába megyek vele felkutatni Stirlitz hamvait. Valszeg azért ilyen faszányos, meg a másik is, amit köztudottan a ciájétól kaptam... Olvasd végig a topikot és ne kérdezzetek tőlem hülyeséget, nem vagyok én Nokiagyár, azistenit...

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • peugeotmate

    őstag

    válasz Alex91 #13510 üzenetére

    Attól függ milyen érintős teló jön nálad szóba, mert pl. egy 5800 (szvsz) nem üti meg az e52 színvonalát (előtte tubeom volt).
    Tipikus szériahibája nincs az e52-nek, ami mindenkinél egyaránt előjött volna. A korai példányoknál valóban volt a hangszóró-mikrofon párosnál probléma, de ezek száma elenyésző. Illetve még az első szoftverrel fagyások, lassulások léptek fel, de mára ezt is kiküszöbölték. (Természetesen bele lehetne még kötni az összeszerelésbe is, de ezt mindenki máshogy élte/éli át.)

    Egy szó mint száz: az (állítólagos) hibák miatt nem kell aggódnod!

    meg

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #13510 üzenetére

    Volt 5800-m, amíg oda nem adtam a feleségemnek... Voltak előnyei: nagyobb kijelző, és még a virtuális numerikussal is gyorsabban meg lehetett írni egy sms-t. Ugyanakkor nekem pl. egy hónap alatt ötször fagyott fehér fagyással, csak akksi ki-be tudta gyógyítani. A hátlapját pedig levenni, visszarakni ... egy fertelem. A tapicskás gépelésnek is voltak hibái, ha egy picit elgondolkozott az ujjad (körmöd) egy betűn, már nyomta is duplán ... A Cora Player nem kompatibilis vele, csak a smart moviest lehet rá felrakni, azzal meg időnként szaggatja az avit... Fejből most nem tudok rá példát, de bizonyos szituációkban jobb lett volna, ha van billentyű is. (Pl. a Smart Settingsnél az E52-en megnyitom a balgombbal, nyomok egy 6-ost és már nyitja is a Foreca Weathert. Az 5800-on ikonból lehet lenyitni, kikeresed a progit, rákoppintasz...) Az E52-nél nagyon ritkán használok telefonkönyvet. Feloldott billentyűzet mellett pl. a Peti kikeresése:738(4).

    Én annak idején azt írtam: jó telefon az 5800, szerettem is használni az E52 mellett, mivel 2 előfizum van; de csak mellette, nem helyette. Véglegesre, ha választani kellene, vagy egyik, vagy másik, az E52-est választanám...

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #13692 üzenetére

    De, ma reggel pl. az Edius DVD kreátor a harmadik lemezbe totál beleállt, végül csak "kiszúrni" lehetett a gépet. A telefonom minden hívás után kiírta, hogy adatcsatlakozás bekapcsolva, vagy mi a túrót. A Nero-val nem tudtam ma reggel dévédét másolni, pedig eddig nem volt kompatibilitási problémája a win7-el. És még ért egy pár apró kellemetlen meglepetés. A telefont végül ki és bekapcsoltam, azóta minden baba. Elkezdhetnék hörögni - mint egyesek teszik - hogy rakás sz@r a telefon, a winfos7 egy nagy kupac guano és így tovább. De nem teszem. Tudod, miért? Mert annál filozofikusabb alkat vagyok. Azt szoktam volt mondani, az ember sorsát a saját akaratának és az őt körülvevő, akaratától elvileg független történések kiszámíthatatlan korrelációja adja. Mégis, sokszor eltöprengek, valamilyen kisugárzása csak van az embernek, aki hatással van a körülötte zajló tárgyi és személyes történésekre... Ha ideges vagyok és sietek, akkor viszik el a liftet az orrom elől, akkor esik le a telefonom, sz@arik be a laptop és így tovább. Apropó, ha már a kaksizásnál tartok... Egy napban 1440 perc van, ugye? Mi kell ahhoz, hogy a kollégáim 70 %-ban még akkor is a budin tartózkodásom alatt hívnak, amikor nyaralni vagyok? Ma reggel pl., amikor már kellően pipa voltam, 6.50-kor már hozzáfogtam dolgozni, a gép nem másol, a harmadik lemeznél fagyi, miközben ki-be rohangálok a fürdőszobába, mosdás, fogmosás, s mielőtt felöltöznék, rámjött az ihlet, itt az ideje annak a reggeli sétának, amit Lothar Günther Buccheim a Hajó (Das Boot) c. könyvében így fogalmaz meg egy német tengeralattjárós figuráján keresztül: "Reggel sz@rni, semmi kétség, jó közérzet, fél egészség." Berohantam pucéran a budiba, család már elment, ideálisak a viszonyok, s amikor 8 centire volt a pucér fenekem az ülőkétől, megszólalt a mobilom... Ugrás ki, muszáj volt felvenni, mert tudtam, az operatőröm, akitől azzal váltam el, majd hétfőn hozza a három napos forgatáson felvett anyagot, ő csörög, hogy itt van a winchesterrel a ház előtt, szaladjak le érte... Úgy is volt. Kaksizási ihlet elmúlt, éljen a meló... Mi kellett hozzá? Nem 5 perccel korábban, nem 10 perccel később jött, akkor, amikor már majdnem kinyitottam a bombakamrát... Ugyanő volt, aki tavaly, amikor már 3 hete nem beszéltünk egymással, a nyaralásom alatt hívott. Igen, nyertél, akkor, amikor a budiban voltam. 1440 percből... ráérzett.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #14192 üzenetére

    egyesek szerint meg hülye az, aki ilyet vesz...

    Pözsó, hosszú , viszonylag probléma mentes használat után időnként nálam is sz@arozik... mint írtam, a múltkor egy hívás után befagyott, ki kellett kapni az akksit...
    Utólag visszaemlékezve, az a szoftver volt a legjobb, amelyik először integrálta a térképet... Azzal stabil volt.

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • zzola

    félisten

    válasz Alex91 #14192 üzenetére

    Senki sem hülyézett le senkit sem. Mint mindegyik készüléknek, ennek is vannak hibái...

  • peugeotmate

    őstag

    válasz Alex91 #14192 üzenetére

    Ember (?), Te miről beszélsz?

    rokker:
    Hát remélem, hogy megoldódik a probléma hamarosan.

    Bazsy:
    Haverom apjának a Telenor nem tudta kifüggetleníteni az e52-jét, magam sem értem az okát ennek. De hívd fel a szolgáltatód, és kérdezd meg tőlük. TurboSIM-es és "otthoni buherálással" nem lehet függetleníteni.

    meg

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #14199 üzenetére

    Nagyon jól tudod, milyen típusú károgásoktól és hülye kérdésektől másztam időnként a falra, kérlek, ne általánosíts. Ha volt valami probléma a telefonommal, vagy másnak jogos felvetése volt, mindig ismertettem, ill. elismertem. Ha valakivel volt összetűzésem, a vége általában mindig privát, esetenként nyilvános bocsánatkérés volt. Stresszes életem van, impulzív, hirtelen haragú ember vagyok, a la Görgey alispán, nyilván ezért volt infarktusom nekem és nem neked. De az olyan kérdésekkel változatlanul nem tudok mit kezdeni - olvass bele pl. az 5800 topikba - amiből egyértelmű, hogy csávókám megkapta/vette a telefont, kibontotta, bekapcsolta, végig sem nézi, mi hogyan működik, a használatiba bele sem olvas, csak folyamatosan írja, kérdezi, amibe aktuálisan belecsavarodik.
    Az E52-re visszatérve: ezt az elejében is mindig hangsúlyoztam: a gyors piacra dobás érdekében nem kissé nagyolták el az alapjában véve jó koncepcióval tervezett telefont. Ennek ellenére, még azt sem állíthatom, hogy kirívóan nagy a "bugra való hajlamossága"; amik menet közben még megfordultak nálam, E75, 6220C, 5800 más-más hibákkal, de éppen ilyen rigolyákkal rendelkeznek; sőt... Alapjában véve úgy látom, a Nokia nagyon a középmezőny felé evez a gyártmányaik megbízhatósága terén. De minden a vedd meg, kis ideig használd, dobd el és vegyél újat, újabbat felé tendál: mi mindannyian egy fogyasztói társadalom melléktermékeivé váltunk.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • FRENK1988

    veterán

    válasz Alex91 #14295 üzenetére

    jaj tudjátok mire gondolok :)
    Akkor ugy mondom h konstrukciós hibák vagy sw problémák. Na így jobb

    [ Szerkesztve ]

    Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

  • beence

    tag

    válasz Alex91 #14510 üzenetére

    köszönöm szépen a választ.
    jah ha csak ennyi akkor nem ér meg nekem plusz 7ezret.
    azt hittem, h telepítve van vmi ingyenes navigációs szoftver, amit csak így lehet használni

Új hozzászólás Aktív témák