Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Hatvan9 #19722 üzenetére

    Ez természetes, hogy melegszik. Ráadásul ahogy egyre vékonyabbak, passzentosabbak lesznek a mobilok, annál jobban lesz ez érezhető.
    Vegyük csak az 5800 egyik ikertesóját (oprendszer tekintetében) a Sony Ericsson Vivaz-t
    Eszméletlenül karcsú lett, nem hiába ez lett a legkisebb Symbian okosteló.
    Viszont a kicsit készüléktestbe egy nagy, 720 MHz-ez procit pakoltak - eddig ez a legerősebb Symbian oprendszernél - és bizony videónézésnél meg pláne videófelvételnél (HD-ben folyamatos AF-szal) érezhetően a proci a hátlapnak (is) adja át a termelt hőjét.

    Természetesen nem olyan léptéket kell elképzelni, hogy megéget, egyszerűen csak simán érezni, hogy hol van a proci helye a hátlap alatt :)

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz Hatvan9 #19722 üzenetére

    Attól melegszik, hogy nagy terhelést kapcsolsz rá. (tehát hosszabb telefonbeszélgetés, videónézés, GPS, játék, stb.)
    Kímélni azzal tudod, ha nem használod. :DDD
    Komolyra fordítva a szót, amivel tényleg ártani tudsz neki, az az, ha lemerítve tartod hosszabb ideig. (nem kell megilyedni, ez nem órákat, hanem napokat jelent inkább) Ilyenkor el tudja veszíteni a kapacitásának több mint a felét is.
    Elvileg ezek az akksik abban a legjobbak, ami egy telefonban érheti őket. Sűrű töltés-merülés szakaszok. Többszöri, összevissza töltés nem árt nekik. Viszont a csumára merítés igen.
    Nekem leginkább olyankor fordul elő a melegedés, ha úgy nézek filmet hogy közben töltőre van dugva. Egyébként nem zavaró a melegedés szerintem.

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

  • stewe780

    őstag

    válasz Hatvan9 #19722 üzenetére

    A li-ion téma kibeszélve úgy látom. Az "És mivel tudnám kímélni?" -re csak annyit, hogy a gépek legyenek már az emberért, és ne fordítva. A tel működjön és kész. Ha tönkre vágom az akksit a napi töltéssel akkor veszek egy akksit. 5kHUF nem nagy kaland. Már ha arra gondolok, hogy a tel volt 70. Ha meg bármi tönkremegy a tel-ben majd lesz szíves megjavítja a Nokia. Nem azért költöttem rá plusz egy 10-est, a két év garra, hogy aztán folyamatosan ne használjam. Két év után meg ha kímélem, ha nem, érni fog vagy 5-10 ezret, ennyiért nem fogok minden pillanatban vigyázni rá. Persze a 100-as szöget nem ezzel verem a falba, meg a porban sem rugdosom. Vettem rá egy gumibugyit, mert nekem tetszik, meg óvja is, de aztán slussz.

    deka10: Nem értem én ezt az egészet. Most neked nem látszik a led fehér fénye, ha ránézel a kijelző síkjában a tel teteje felé? Nekem az elülső kamera oldalán is látszik ha fentről nézek befelé. Meg a letevő gomb piros ledje is látszik, ha nagyon fentről nézem a kijelző alját. Lehet, hogy szerelési hanyagság, de ahhoz, hogy ezeket lássam annyira oldalról kell néznem a kijelzőt, hogy az már használhatatlan. Szemből semmi gond.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Új hozzászólás Aktív témák