Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz rudi #25 üzenetére

    Figyelj én nem akarok veled vitatkozni, azt gondolom jószándékkal rávilágítottam egy a mérésben fellelhető finoman szólva jelentős befolyásoló tényezőre, ennyi. RF árnyékolt dobozt venni vagy építeni sem több milliós költség, és mivel elég sok router teszt készül, az emberek pedig egyre nagyobb érdeklődéssel állnak ehhez a kérdéshez, lehet hogy érdemes lenne beruházni adott esetben. De ezt nem én fogom eldönteni.

    Amúgy az éppen használt MCS-t ki lehet nyerni a routerből is meg az adapterből is, és még pénzbe sem kerül, azt gondolom ezzel az infóval például lehetne növelni az ilyen cikkek szakmai értékét. Pédlául viszonylag egyszerűen lehetne készíteni egy grafikonos táblázatot, ahol mondjuk 5 percig töltesz le valamelyik helyszínen, és időben van ábrázolva a letöltési sebesség fluktuációja, de mellette látszik a használt MCS által biztosított elméleti maximum, esetleg a keretvesztések, újraküldések is. Egy ilyen adatból RF doboz nélkül is sokkal inkább lehet következtetést levonni, mint amikor azt írod, hát itt kérem 2/3-os overhead van, pedig könnyen lehet, hogy hiába voltál a router mellett, ennek ellenére is csak MCS25-tel ment a kapcsolat MCS30 helyett, akkor pedig már mindjárt nincs 2/3-os overhead. Gyenge jelszintes méréseknél is baromi hasznos ez az infó elsősorban neked, mert látod, hogy "mennyire rossz" valójában a kapcsolat és nem egy semmit nem érő % mutatóból kell következtetést levonni, ami kb. annyira félrevezető mint a mobilok térerősség mérője, ahol -50 és -90 között még full térerőt mutat, majd -90 és -105 között 3dB-ként tűnik el egy-egy pálcika. Pedig egy HSDPA kapcsolatnál például baromira nem mindegy, hogy -50 vagy -90 a jelszint...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák