Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz Rhino666 #44 üzenetére

    Attól függ milyen szempontból vizsgálod a kacat jelzőt, a pc papíron mindig is hihetetlenül erős volt, de ezt igazán sosem tudták kihasználni. Nagyon jellemző hogy ha pc-n odafigyelnek a grafikára akkor nem marad elegendő erőforrás hogy a játékot szellemileg is megtöltsék. Ilyen tekintetben nekem volt wiim és igazság szerint volt olyan játék rajta amire máig nagyon jól emlékszem, mert nem a szememet hanem a belső játékosénemet kápráztatta el. Ezzel az volt a bajom hogy persze a szép grafikát is szerettem volna. Aztán volt x360-am, ott is voltak remek játékok, de az utóbbi két évben nagyon elmozdult a pc játék színvonal irányába a microsoft, ezért már el is adtam és most csak pc-m van. Amennyiben visszatalálnak a konzolok arra a vonalra ami miatt konzolnak hívják őket akkor majd veszek egyet, de a ps3-ra még ma is jelennek meg egyedi és új élményt nyújtó játékok, így sony a szimpatikusabb. A gears of war 7, a halo 11, vagy pc oldalról is a battlefield 9 meg a cod 45 valahogy nekem már túlságosan is szánalmas kategóriába esik, lehetnek bármennyire is elkészítve technológiailag, nincs az a rendező aki ennyi részen át épkézláb élvezeti faktort tudna belenyomni ezekbe a címekbe. Régen csak a sportjátékok jelentek meg évenként, érthető okokból, de ott is sokan kihagynak 1-1 évet. Nagyon remélem hogy visszaszorítják a kicseszett folytatásokat. A pc meg a free to play irányába megy, majd kiderül ez mit hoz, egyelőre elég egysíkúak az ilyen játékok.

  • Peat;)

    veterán

    válasz mzso #151 üzenetére

    Az első next-gen játékoknál valóban érződik hogy azért nincs nagy alázás a pc-k irányába, egyelőre. Talán az autós címek a kivételek, de azok azért ütnek el annyira a pc-s színvonaltól mert pc-re alig van autós játék, pl a grid2 is egy elavult képvilágot rak a monitorra. Ezt én egyáltalán nem bánom, jó lenne ha egy évig még eldöcögne a 660-asom.

    153: hát nem tudom, amikor beleolvastam a 3-nak a topikjába, mert meg akartam vásárolni, inkább hagytam a fenébe. Makro egér meg mi a tököm téma ment, meg a sok görcsölés és idegeskedés. Én játszani szeretnék nem szitkozódni. Az hogy technológiailag kiemelkedő meg már a 3-ról is elmondható volt, szerintem az nagyobb előrelépés volt a maga korában mint most lesz a 4.

    Meg mi az hogy erőltetett folytatásból sok van? Véletlenül nem CSAK AZ van? :) Oké a tomb raider és metro 2034 nekem is tetszett, de pl bioshock már nem. A többi meg még annyira sem. Úgy hirtelenjében én nem tudok olyan nagy címet mondani pc fronton az elmúlt egy évből ami nem folytatás lett volna. Te tudsz? Sleeping dogs talán akinek bejön, ez most jutott eszembe.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz capulet75 #155 üzenetére

    Pofátlanul drágák a konzolos játékok az tény. És erről például nem nyilatkoztak milyen irányba mennek az árak az új konzoloknál, de most elmondható hogy ugyanaz a friss cím pc-re 30%-al olcsóbb, így pár játék kitermeli bizony egy újabb vga felárát is akár....
    Csak hát ugye az exkluzívok (ha van, xboxon már alig ezért adtam el) azok nincsenek pc-n. Pl forza szintű autós játék nekem nagyon hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Rhino666 #241 üzenetére

    Persze, marad béta mert előbb a konzolos verziót készítik el a pc-s userek pénzéből. Én meg cseszhetem mert pc-re nincs Forza sem és hasonló minőség sincs, nekem nem véres szimulátor kell hanem a kettő közötti szint.

    Egyébként amióta PC-re váltottam valamennyire képbe kerültem és a 7770-es vga állításaid mondjuk úgy hogy igazi gyöngyszemek. ;]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Joshi #263 üzenetére

    "WRC3, Grid1-2, NFS All stb." Közelébe nincsenek Forzának.

    "Race07, GTR2, rFactor, iRacing, NetKar Pro" teljesen más kategóriák, nekem nem ez kell.

    Írtam: a kettő között kell minőségi autós játék. Nincsen. A grid2-ben reménykedtem, de túl arcade lett a kézifékes kanyarvétellel. Nem véletlenül lett akkor húzó cím a Forza, nagyon ideális egyensúly van benne akinek nem arcade kell de nincs is affinitása szimulátorozni. A GT5-be nem öltem tíz órákat így arról nem tudok nyilatkozni milyen.

  • Peat;)

    veterán

    válasz M@trixfan #287 üzenetére

    Szerintem az lenne a fontos hogy kizárólag csak 1-1 gyári kontroller/kormány legyen a konzolokhoz, semmi kiegészítő más gyártótól, anyám kínja. Legyen biztosított a hardware teljes egyenlősége, ez szerintem elég fontos lenne. Persze nyilvánvaló hogy gyártói oldalról ez senkinek sem az érdeke.

    Az egér meg bármennyire is precíz olyan mint a 3d tv. Lehet bármilyen részletes attól az még 2d-s koordináció marad, ha ott valaki jól tud érvényesülni annak még a valósághoz sok köze nincs, egy halvány átfedés szerintem nem ártana. Nekem röhejesen könnyű a célzás az egérrel, többnyire single player játékokat játszom és természetellenes. Szerintem ez a túlzott pontosság sem jó, én kb úgy élem meg mint ha a konzolon be lenne kapcsolva a célzásrásegítés. Csak egérnél ugye nem lehet kikapcsolni ezt a könnyítést. Magyarán NEKEM single player fps tekintetben még a joy is jobb az egérnél, mert életszerűbb hogy bénázok. Mert tény hogy azzal nem lehet tökéletesen célozni, de ez ad egy egészséges nehézséget is.

    Az meg már a non plusz ultra amikor a pc-n azért nem fogtam bele multi fps-be egérrel, mert beleolvastam a topikba és még az egérre is írnak könnyítést (macro) a hülye játékosok. Márpedig a játékosok egy része mindig ilyen eszement hülye marad, gyártóknak meg semmi érdeke szűkíteni a kínálatot.

    Talán a nintendo wii mote/ps move szimpatikus, mert lehet bármilyen ott a hardware ott az embernek muszáj nagyobb részben támaszkodnia a koordinációs, finommozgatásos képességeire.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák