Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz KTTech #39 üzenetére

    Most egy H-IPS-es EA231WMi-t nézek, kalibrált 986:1-es kontraszttal (otthoni SV 231-em lvl 2-es ColorComppal tud 900:1-as kontrasztot). És a mai új AH-IPS-ek egyre gyakrabban tudnak 1000(+)-res kontrasztokat, az IPS-re jellemző papírszerű képpel. Szerintem ez már bőven elegendő, de azt látom, hogy amikor egy laikus elkezd "okosodni" (A-fRC, PWM, gamut, PVA vs IPS, glow, black crush...stb) egyre több olyan gondolkodású egyén jön ki az út végén, aki szeretne IPS-es képet, de "mondjuk 1500:1-hez valós, kalibrált kontrasszttal", kiegyensúlyozott WCG-vel, alacsony fogyasztással, PWM nélkúl, valós 8 bittel, jól leszabályozható fényerővel... stb Ami meg nyilván nincs.
    Szerintem emiatt kár is ilyenekkel foglalkozni, hogy ha az IPS tudná ezt meg azt még, akkor az lenne igazi, vagy ha a C-PVA nem lenne lassú és jobbak lennének a színei..stb akkor az lenne az igazi. Minden ilyen technika jellegű összevetés kompromisszummal kell, hogy végződjön, szvsz kár ilyeneken merengeni, hogy milenne, ha...

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Isual

    veterán

    válasz KTTech #45 üzenetére

    Több lesz az, de valóban ez lenne a jövő (mondjuk arra felé is vannak azért hosszútávon problémás és megoldandó technológiai korlátok). Meg végre a Hi-Res panelok elterjedése, megfelelő szoftveres támogatással. 4.7"-en Full HD-s IPS már van, de az LG idén még beújított egy 23.8"-es Full HD-s IPS-sel, mert az dejó... 2013-ban... ez szomorít el engem nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák