Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz szjoci #15598 üzenetére

    Szia!

    Az a helyzet, hogy barmalej2 barátom nem ér rá mostanában, mert sok munkája adódott...

    De megkérdeztem Tőle, hogy annó milyen konfigparamétereket használt a fordításhoz, azt mondta, hogy csak a szokásosat...

    Szóval nekiálltam én összehozni, írtam egy szkriptet hozzá és lebuildeltem a cuccot. Na és ekkor kezdődtek a problémák.... Merthogy elírtam a szkriptben egy sort és az egész fordításokat tartalmazó mappám (amiben közel 360 csomag volt) használhatatlanná vált. :Y

    2. próbálkozásra kijavítottam a szkriptet és okulva az eddigiekből csináltam neki egy elkülönített placcot, ahol nem tud kárt tenni. Ezután nekiálltam volna a buildelésnek, de nem jött össze, mert a C fordítónk a nasban nem támogatja a speciális karaktereket. A python meg ugye rengeteg ilyet használ... (Pl #) Szóval készítenem kellett egy uClibc-t, ami támogatja az utf-8 karaktertáblát. Na ez a rémálmunk... :DDD A régi kernel miatt kézzel kell patchelni a fordító kódját... De végül ez is sikerült és nekiálhattam a pythonnak. Kb másfél óra alatt végzett is. Ezután kreálltam belőle egy csomagot, felraktam, teszteltem és következhetett a következő lépés...

    ...a pip. Ezt is szépen leszedtem, de ez sem akart elindulni, mert hiányzott a setuptools a nasról. Na mondom oké, setuptools telepítő letölt, kicsomagol, telepít, csomagkreálás és voilá, működik!!! :C Ezután a pip is hasonló módon felment és gondoltam még a onedrive-d -t is lefordítom Neked, ha már ennyit küszködtem vele.

    Szumma-szummárum: Utálok python-t fordítani. Egy egész délelőttöm ráment. :W :)

    Szóval bocs a késésért, remélem a fentiek alapján megérted, hogy miért késtem velem ennyit...

    Ne haragudj a szóömlengésért, térjünk is át a lényegre, magára a telepítésre.

    Tehát először is távolíts el minden pythonos cuccot:

    slacker -rA python pip setuptools

    Majd innen http://users.atw.hu/mrdini/?dir=packages/python szedd le az összes csomagot, helyezd el a nason, majd a szokásos funpkg -i /csomag/elérési/útja.txz paranccsal tedd fel sorrendben a python-t, majd a setuptools-t, majd a pip-et, végül pedig a onedrive-d-t.

    Ha fent van, akkor pedig add ki a onedrive-pref parancsot és elindul a beállítási varázslója.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák