Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Achill3uS #4515 üzenetére

    Kicsit olvasgattam razr wifi probléma terén.
    Az kiderült, hogy bizonyos routerekkel nem szeretik egymást. Aztán, hogy ez a "nemszeretemség" gyógyítható-e vagy sem az már más kérdés.

    Nálam a router wifi csatorna átrakása 6-os csatiról 11-re meghozta a megoldást. Igaz az adóteljesítményt is átraktam a beállított 17mW-ról 0=hardware default-ra.
    Mondjuk azóta olyan rengeteget nem nyomultam wifin, de a Viber progit (amely telepítésekor korábban eldobta 4-5-ször is a kapcsolatot a telefon) többször is sikerült letöltenem/feltelepítenem mindenféle wifi probléma nélkül.

    A speedtest app is szépen mérte a sebességet 18 Mb le és 4 Mb fel sebességet mért 37-es ping mellett.

    A neten olvasgatva az alábbi "megoldásokat" találtam, melyek a tulajoknak külön-külön alkalmazva őket megoldották a gondokat (sajnos router típusok nem voltak írva vagy nem jegyeztem le :B ):
    - változtassuk a WPA-t WPA2-re a routeren (ezzel egy Maxx és egy sima Razr is megtáltosodott)
    - kapcsoljuk ki a routerben a WMM-et
    - a wifi csatornát állítsuk Auto-ról egy fix csatornára
    - a wifi network módot állítsuk "mixed"-re vagy "NG mixed"-re (routere válogatja hogy nevezik ezt a beállítást)

    Még egy érdekes infóra sikerült ráakadnom, miszerint a Razr és Maxx csak 2.4GHz-es wifi sávon kommunikál, tehát az 5 GHz-est felejtsük el.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák