Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz UnA #40 üzenetére

    Ha hiszed, ha nem, pedig vannak! Ha hallottál már konzit végzett zenészeket (és nem sznobokat) vagy nagy zenei múlttal rendelkezőket beszélgetni, akkor megtudhatod. Sajnos én nem vagyok zenész, de biz. szintig már tudok/próbálok különbséget tenni.

    Az, hogy mindenevő vagy, még nem jelenti azt hogy zeneileg igényes is. :) csak azt, hogy nyitott.
    Igényes ember köszönőviszonyba nem állítaná a fenti előadó"művészt" és zenészt.

    wwenigma: Igen vannak szubjektív részei is a zenének. De van pár objektív tényező is.

    de hogy mondjak párat ami esetleg segíthet elindulni a megismerés útján:
    - élő hangszerek vannak az adott számban vagy nem, van autotune vagy nincs (és helyén vannak e ezek kezelve a nótában)
    - 80-120BPM és 4 ütem ? (akkor valszeg pop zenét hallgatsz)
    - hallottad már az adott dalt egy "50előadó1nótában" videóban? (akkor nagy valószínűséggel a fenti sémára épül és 3-4 akkordra)
    - ha a zenéről leválasztod a szöveget úgy is közvetít valamit?

    Ha annyira szubjektívnak hiszitek ezeket a dolgokat, mit gondoltok pl. komolyzene hallgatók miért tesznek különbséget X karmester és Y karmester vezénylése közt ugyanazon a művön?

    Sarkított/felnagyolt példa következik:
    adott egy nóta, és annak 2 feldolgozása, tessék eldönteni melyik verzió igényes és melyik nem:

    eredeti

    A cover
    B cover

    Vagy mind ugyan olyanok? Hisz nagyrészt ugyanazokat a hangokat kéne hogy játsszák, nem?
    ismétlem, ez sarkított példa. ;)

    És nem kell félre érteni a dolgokat, attól, hogy egy szám egyszerű még nem feltétlenül igénytelen is. És egy nagyon technikai számot is el lehet játszani érzelemmentesen-igénytelenül.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Új hozzászólás Aktív témák