Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • overlordhu

    csendes tag

    válasz ALBY #64 üzenetére

    Ez a picivel jobb kép és hang mit takar? Nem állítom, hogy vájtfülű/sasszemű vagyok, de még olyan hatalmas különbséget nem láttam kodek és kodek között (teljesítménybelit igen, de nem hiszem, hogy erre céloztál :) ). A hdmi-n meg úgyis digitálisan megy ki a hang, innentől meg csak a DAC-on múlik, hogy szebb lesz, vagy gányabb. (Itt jegyezém meg, hogy tudom, hogy a RPI2 nem tudja se bitstreamelni, se dekódolni a DTS HD-MA sávot, ami roppant bosszantó dolog, de hátha a következő generációnál már megoldják ezt a dolgot...) Szóval a HD-MA lejátszáson kívül miben tud több lenni egy "átlagos" cuccnál?

    A játékokból javarészt kinőttem, az ilyen "lightos" játékok meg utoljára gimiben az infóórán hoztak izgalomba. Ezzel nem azt mondom, hogy baj, hogy lehet ezen játszani, de szerintem az emberek nagyrésze inkább előkapja a telefonját és azon játszik a droidos játékokkal, ha ilyenre vágyik. 4K-s tartalommal pedig még nem sokkal találkoztam egy két demón kívül, úgyhogy még nem érzem, hogy égető szükség lenne rá, hogy kezelje egy ma kapható lejátszó a jövő felbontását...

    És nem azért, hogy védjem a pitét, de azzal, hogy itt is az SD kártyáról fut az oprendszer, szerintem semmivel nem igényel ez kevesebb szaktudást, mint egy OSMC-s next/next/finish telepítés! (Nyilván mindkét platformot meg lehet venni előretelepített rendszerrel is, de ebbe nem ástam bele magamat.)

Új hozzászólás Aktív témák