Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    rosszul gondolod. ez az amikor a gyártó költ is arra, hogy ténylegesen az övé legyen a legjobban tuningolható VGA és ezt piacra is akarja dobni. felveszi a legjobb legkreatívabb mérnököket (akiktól a tuning sem idegen) és hozzá felveszik az egyik legrégebbi legtapasztaltabb legnagyobb nevet a szakmában. Talán más iparágban nem erről van szó? Már computexen amikor beszélgettem ezekkel az arcokkal kb ezeket a számokat mondták nekem. egy random 980Ti gpu egy combos VRM-el ami ln2-re van tervezve egy jó tuningerrel karöltve közel 2ghz GPU. De efelett már elkezd a kártya throttlingolni az órajelből és visszaesik a teljesítmény. a powerlimit modokkal ez kitolható egy darabig de kb a Titan X-ek és a 980Ti esetében is ez a 2Ghz a gyakorlati határ aminél a legjobbak sem mentek többet. Mert itt lép be a válogatott GPU. kingpin-től már akkor hallottunk 2.3Ghz-es órajeleket emlegetni, amit semmilyen másik gyártó tesztlaborában nem sikerült megközelíteni, mert nem válogatnak. ez a jelenlegi vilagcsucs szakavatott szemnek és információk birtokában nem több mint techdemo. simán elképzelhetőnek tartom, hogy a legjobb gpu-k ennél 100-200mhz-el többet is mennek több százból válogatva. ahogyan az 5.5ghz-es órajel és rambeállítások is csak jónak számítanak nem az érinthetetlen kategória. és én személy szerint ezért respektálom a munkáját. mert már megélhetési tuninger, nem pedig mindenkori listavezető mint anno. ez a lehető legkorrektebb hozzáállás. amint kikerül 8pack-hez, steponzhoz, rbuass és a többi profi tuninger (de nem gyártónak dolgozó) kezébe a válogatott asic-os KP 980Ti ez a rekord ugy meg lesz ütve mint a huzat majd meglátod.
    és hogy ebből az átlag felhasználó mit fog kapni? EZT: EVGA GeForce GTX 980 Ti K|NGP|N : Full OC Guide
    olyan tuning támogatottságot ami példa nélküli. az összes többi oc verzió elbújhat jelen pillanatban a KP kártya nyújtotta lehetőségek mögött. ha ez nem lenne elég, meg lehet nézni a léghütéses eredményeket, 1500+ mhz. konkrétan én ennyit értem el LN2-vel kingpin pottal egy full referencia 980Ti-vel a computex alatt juniusban. Na ez a különbség amiért a tuning fanok meg fogják venni ezt a kártyát, kapsz valamit a pénzedért.

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák