Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Persze mindez akkor érne valamit, ha a kijelzők gyártásánál is alkalmaznák ezeket a technológiákat, de mire elérünk oda, hogy a egy 50K-s monitorba, vagy egy 150K-s TV-ben is "alap" legyen, gondolom még jó pár év van hátra.

    A VRR és a QMS kifejezetten jól hangzik, ha ez azt is jelenti, hogy a kijelző nem terhelődik ilyenkor a -most- szokásos freki váltási mizéria miatt. Pl. tesztelés során, van hogy gyakran váltogat az ember a videó és a GUI között, vagy, pl. az adaptív YouTube setén, ahol pl. többnyire rövidebb, pár perces videók vannak és bizony ha kell, ha nem mindegyik végén rákényszerül a TV a frekiváltásra. Vagy ahol sok kis, rövid klippecskét néz egymás után az ember. Nem tudom, hogy mit jelent majd a gyakorlatban, de ez elég kényes kérdés ez minden megjelenítőnek, mert a gyakorlati használatban elég nagy "stresszt" jelenthet a gyakori freki váltás.

    Azt is jó lenne elérni, hogy a TV-k is a monitorokhoz hasonló max 5ms-es frissítéssel rendelkezzenek. Mint TV-n játszó egyén, nagyon örülnék neki, mert néha bizony eléggé feltűnik a különbség, ha vissza ülök rögtön a monitor elé. És persze ez sem csak a Prémium árkategóriában legyen. :U

    Abból táblázatból nem derül ki, hogy lesz e végre natív 4:2:0 50Hz alatt is, hogy ne kelljen felskálázni. Nem is értem miért nincsen ilyen még a 2.0-ban sem? :F Mert ugye a filmes BD anyagokon alap a 4:2:0, 23.976 / 24 / 25fps.

    Szerk: most néztem meg jobban és mégiscsak "kiderül", hogy lesz. Elég fura, kíváncsi vagyok, hogy tényleg implementálva lesz e majd a gyakorlatban is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák