Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz Thusor #7 üzenetére

    Kedves Thusor!

    Valamit nagyon elronthattál a Libre telepítésekor vagy beállításakor. Írod:
    Én rengetegszer 65 ezernél is több sorral dolgozom. Egyszerűen a libre ennyit nem képes lekezelni. Baromi lassú megnyitás, lassú mentés...4 magos processzoromat nem tudja lekezeleni, így a függvények számításában is lassabb mint az office. Szerintem ahhoz hogy tényleg versenytársa legyen a z officenak az üzleti szférában ahhoz még rengeteget kell fejlődnie.
    Csak a miheztartás végett, a nyáron adtam ki a Publio-nál Szövegszerkesztési (alap)ismeretek címmel egy könyvemet. 565 oldal, 835 sorszámozott ábra. Karakterek száma szóközök nélkül: 753756 (!), sorok száma 11983. Szóval egy 65 ezer soros szöveg igen terjedelmes lehet. Ha szöveges dokumentumról van szó, akkor javaslom, hogy készíts egy mesterdokumentumot, amibe fejezetenként becsatlakoztathatod a szöveget. Ezeket az aldokumentumokat egyenként, a többi ballasztja nélkül olvasgathatod, sőt szerkesztheted, így nem ütközöl bele az általad említett 65 ezer soros korlátba. Ha a 65 ezer sor a táblázatokra vonatkozott volna, akkor javaslom, hogy fontold meg egy adatbázis-kezelőre való áttérést. Az nem érzékeny az adatsorok számára.

    A magam részéről azért választottam a LibreOffice Writert a szerkesztéshez és könyv tördeléshez, mert a Word 2010 már az első 100 oldalba látványosan belehalt, az ábrák miatt kezelhetetlenül lassúvá vált. A Writer pedig bírta.

    Elismerem, a Libre nem a gyorsaság bajnoka, olykor percekbe is telhet egy-egy dokumentum (legyen az szöveg, táblázat vagy prezentáció) betöltése, de nálam legalább működik, és már megtanultam kézben tartani a szöveg és a beágyazott objektumok tördelését. Talán próbálkozz a programcsomag memóriakezelési opcióinak finomhangolásával, hátha mégis el tudnál érni némi javulást.

    A magam részéről nem tervezem, hogy akár egyetlen fillért is kiadjak egy Office 365-ért vagy más online office csomagokért. Ami anyagot online, a böngészőn keresztül kellene szerkesztenem, azt ingyenes helyeken is elhelyezhetem, ingyenes office csomagokkal szerkeszthetem, megoszthatom, de még jobban szeretem, ha lokálisan telepített szövegszerkesztőben dolgozhatok, mert vonaton (hisz se autóm se jogsim) utazva általában nincs megbízható net-kapcsolatom (T-mobile Web&Walk), és Badacsonyba érve a családi házikóban spéci antenna nélkül - amire pillanatnyilag nem telik - minősíthetetlenül lassú és szakadozó a net.

    Szóval én középtávon inkább még offline maradok, már ami az irodai szoftvereket illeti.

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz CharlieDrop #8 üzenetére

    Mivel jelen pillanatban a LibreOffice-ban bevezetett fejlesztéseket portolják vissza az Oracle-től az Apache-hoz átkerült OpenOffice.org-ba, talán nem meglepő, hogy inkább lassabb az OOo Writere és Calc-ja, mint a Libre változat.

    Aláírom, szinte minősíthetetlenül lassú az XLSX (és DOCX, PPTX stb.) fájlok beolvasása a Librébe, de számomra nem a betöltés sebessége a legfontosabb. Inkább várok pár percet, mint hogy megszivasson egy program azzal, hogy a sérült dokumentumokat nem tudja megnyitni. Korábban éveken keresztül úgy segítettem ki kollégáimat, akiknek flopin hordozott vagy email-ben továbbított Excel fájljai megsérültek, és az Excel ezeket a sérült fájlokat már meg sem bírta nyitni, s a teljes adattartalmuk odaveszhetett volna, hogy az OpenOffice, később a LibreOffice Calc-jával megnyitva még mentettem számukra a menthetőt. Szóval nekem is vannak előítéleteim, csak épp a tieiddel ellentétes irányban működnek. Szintén tapasztalati megfontolásokból.

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz Thusor #12 üzenetére

    Sejtettem én is, hogy táblázatsorokról írtál, benne is van a korábbi szövegemben. Viszont a Libréhez nem kell feltétlenül Linux. Most is Windows 7/8 alatt használom otthon, illetve a munkahelyemen. Az Ubuntu egy kellemes Linux disztribúció, nem véletlenül kedvelik olyan sokan, de mint Te is tapasztaltad, vannak még hiányosságai. A LibreOffice fórumain meglehetősen sokan jelzik a Calc és az Ubuntu Linuxok konfliktusait. Talán tegyél egy próbát Windows alatt.

    Nálam a munkahelyemen 64 bites Win7Hun Professional alatt fut a LibreOffice 4.2.3 kiadása, otthon pedig 32 bitesen. Még nem teszteltem 65 ezernél több adatsorral a számolótáblát, de ha megnyitok egy üres munkafüzetet, akkor 1 milliónál több sort ígér a program. Ha privátban elküldesz egy táblát, ami Nálad a LibreOffice Calc torkán akad, szívesen belenéznék, hátha akad mégis egy használható megoldás.

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz CharlieDrop #17 üzenetére

    Méltányolom.

    Napi 40+ dokumentumra való várakozás már több mint kellemetlen, az már bosszúság.

    Nekem "csak" 20-24 diák dolgozatait kell ZH írás után megnyitogatnom és értékelnem (tanulócsoportonként), valamint a beküldött házi feladatokat, és könyveim, jegyzeteim írásához a szükséges forrás-dokumentumokat.

    Igen, ez mind-mind várakozással, felesleges(nek tűnő) várakozással telik. De így közben van időm jegyzetelni, telefonálni, kollégákkal és hallgatókkal beszélni, feljegyzéseket olvasni és írni, egyéb ügyeket intézni...

    Legszebb öröm a söröm!

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák