Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    Csak én nem értem a problémát?

    Vulkan egy nagyon szép tiszta API. Valaki írt hozzá egy kiterjesztést (most tök mindegy, hogy ki), amivel a régi kódok a régi betegségekkel átvihetők a szép és újra. Senki nem tart pisztolyt a fejemhez, hogy használjam ezt a kiterjesztést. Ha valaki mégis megteszi, akkor nekem, mint egy másik Vulkan implementációnak semmi kötelezettségem nincs arra, hogy támogassam a kiterjesztést.

    Ha valaki el akarja kerülni, hogy a shader kódbázisát portolja, akkor megteheti ezt egy gyártó hardverén. A többi nem hajlandó a régit átmenteni az újba. Aki ilyen feltételek mellett kiad egy komoly projektet ezeken az alapokon, az vállalja a megszorításokat.

    Ennyi.

    DX-ben is vannak gyártó-specifikus kiterjesztések, Vulkanban is lesznek. Nincs ezzel semmi gond. Mindenki olyan szemetet pakol bele, amilyet akar. Senki sem emelte fel a hangját az OGL over Vulkan projekt kapcsán, ami egy OpenGL implementáció, ami Vulkant használ a motorháztető alatt. Picit hasonlít az ANGLE projektre, csak DX helyett Vulkan van alatta. Az is egy lélegeztető gépe a réginek, és senki nem fortyog azon.

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Abu85 #48 üzenetére

    Nekem sem tetszik hogy van ilyen, de nincs ezzel akkora baj, mint amennyire itt be van állítva (szerintem).

    "De mi van, ha csak a kiterjesztésre írja meg a programot?" Akkor az éhen fog halni. Láttunk már gyenge konzol portokat, amiket nem vett be a PC-s piac gyomra, és Oszkár bácsi csak nem jött. Ha valaki gyenge OGL portot csinál Vulkanra, annak a játékát ugyanígy a kutya se fogja megvenni, és első napon elönti a flame dömping a fórumokat, hogy "ekkora xart hogy lehet kiadni", stb.

    Intel eddig is nagyon szimpatikusan nagy ívben tett a játékok foltozására, ha azok helytelenül működtek a hardverén. Nincsenek kétségeim, hogy Intel fordítót és drivert jókat tud írni. Nem hibátlanok, de nagyon jók. Ha valakinek a játékában villognak a textúrák, az valószínűleg azért van, mert xarul használják az API-t. Félelmetes milyen hibákat utókezelnek driverből a pirosaknál és a zöldeknél. Intel szerencsére tesz rá magasról. Ha valaki CSAK ilyen kiterjesztésre fogja Vulkan idejében megírni a programját, az lesheti, hogy a konkurens gyártók utólag megpróbálják kezelni az inkompetenciáját meghajtóból. Késztetést sem fognak érezni, mert még csak nem is illenék támogatni ilyen kiterjesztést. Biztosan nem rajtuk fog csattani az ostor.

Új hozzászólás Aktív témák