Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferenczi Áko

    addikt

    Sziasztok! Pár nap használat után gondoltam írok egy részletesebb összefoglalót ami a telefonról alkotott benyomásaimat tükrözi! Hol is kezdjem..Talán az első amit lát/érez az ember a telefonon, az az
    Anyagminősége. Nos, ez teljesen rendben van, nem gagyi. Bár nekem a hátlap egy picit csicsás ezekkel a fényes kis kockás mintákkal, de ezt hamar orvosolni fogom egy tokkal.
    Kijelző. Hibátlan. 5,5" Full Hd, pixeleket nagyítóval sem találni, a színek gyönyörűek, a fényerősség nagyon nagy. Kipróbáltam napfényben is, és simán tudtam olvasni.
    Sebesség: Very nice! Röccenést sehol sem tapasztaltam használat közben, a multitasking nagyon jó és villámgyors! Az egyik fórumtárs kérésére feltettem a Killa Sample videót .mkv full hd formátumban, és ott egy nagyon picit megröccent mindig ugyan annál a másodpercnél. A másik amit kértek, hogy teszteljek le, az a Real Racing 3. A játékmenet folyamatos, nem laggol, a belső visszapillantó tükör nem csak szürke, hanem mutatja rendesen az autó háta mögött zajló eseményeket! Nekem ugyan a favorit az Asphalt 8, de az már a Note 2-mön is futott full grafikával, szóval itt sem volt semmi baj. Futtattam rajta egy Antutut is, 20ezer valamennyi pontot ért el rajta, de mióta tudva lévő, hogy csalnak a teszttel, nem nagyon foglalkoztat a dolog.
    Felhasználói felület: Az egyik legjobb amit valaha láttam. Alapból lehet áttűnési effekteket használni, a kijelző feloldása is többféle animációval lehetséges. Az alkalmazás menüben pl 18 hátteret lehet választani, a főmenü hátterétől függetlenül. Mindez a gyorsasággal párosulva tényleg nagyon élvezetes. Gondoltam felrakok rá egy Nova launchert, de feleslegesnek tartom. A gyári billentyűzet hozza a kategória szintjét, külső alkalmazásra nekem nincsen szükség. Régebben használtam Swiftkey-t, de jelen esetben feleslegesnek tartom. Hasznos dolognak tartom még a Távirányító funkciót, ami a múltkori állításommal ellentétben nem lehet tanítani, de rengeteg készüléket felismer! A szabad RAM mérete általában 900 MB körül mozog.
    Fényképező, kamera: Jobban még nem mélyültem bele,de simán hozza a mai okostelefonok szintjét. Természetesen 100%-os nagyításban itt is előjönnek a hibák, de a telefon, Tv vagy laptop képernyőre méretezve semmi baj nincsen vele. Az exponálás villámgyors, a kettős kamera mód pedig nagyon jó dolog véleményem szerint. Pár mintakép:



    Az intelligens automatikus mód is szuperül felismeri az adott helyzetet. Nekem az egyetlen negatívum a kameránál az,hogy a hangerő gombbal nem zoomol, hanem exponál. És nem lehet megváltoztatni. Zoomolni úgy lehet, hogy a képernyőt csipkedi az ember.
    Média: Zenét nem nagyon szoktam a telefonon hallgatni, de szerintem a hangerő megfelelő, maximumon sem torzít. Ami nekem lényeges volt, és szerencsére megnyugodtam, hogy amit a telefonnal kameráztam, érthető legyen a beszéd a visszanézéskor. Nagyon jól lehet hallani.
    Akkumulátor: Az akksiról is csak elismerő szavakat tudok mondani, mert egy napot fütyörészve kibír erősebb használat mellett is: Egész nap 3g-n vagyok, gmail, facebook szinkronizáció, sok net stb. Elég combos. Többet is ki lehetne hozni belőle, ha találnék olyan funkcót mint a Sony telefonokban a Stamina. Ha a kijelző lekapcsol, akkor nincs adatkapcsolat sem. A telefon töltőjénél is láttam már erősebbet, ez 1,2 A-al tölt. Van egy Note 2 töltőm, az 2 A-al tölt, azt használom.
    Adatkommunikáció: Természetesen nagyon gyors, a wifije erős, a gps gyorsa talál jelet.
    Nagyjából ennyit tudtam most összeszedni, akiben bármilyen kérdés merül fel, ne habozzon feltenni.
    Összegzésem: Megéri megvenni ezt a telefont annak, aki nem arra megy, hogy a legújabb Snapdragon legyen a telefonjában, hanem szereti a nagyon nagy és gyönyörű kijelzős, szélsebes telefonokat, erős akkumulátorral felszerelve!

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Új hozzászólás Aktív témák