Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Amúgy nyilván nem 1 tényező határozta meg a WP sorsát, hanem egy nagyon-nagyon komplex piaci mechanizmus, de amit el lehetett szúrni azt az MS lényegében el is szúrta. A Nokia is, bár ők még mindig sokkal többet tettek a WP sikeréért, mint maga az MS. Nem véletlen. Nekik fontosabb volt, lett volna, de a legnagyobb erőfeszítéseik sem voltak képesek a WP gyengeségeit ellensúlyozni.

    Hibásak voltak persze ők is, nagyon sokáig elnyújtották a Symbian érát, későn vették észre, hogy a végtelenségig korszerűtlenné vált a rendszer.
    Én használtam Symbát, még a nyomigombos korszakban jó volt, az érintősben már dinoszaurusz. Sokkal előbb ki kellett volna nyírnia a Nokiának, amíg még megvolt a választási lehetősége. De sajnos csak az után kukázták, amikor anyagilag már akkora gondban voltak, hogy el KELLETT fogadniuk az MS ajánlatát, ami felért egy halálos ítélettel, tekintve az MS inkompetenciáját. Igaz ezt a legelején még nem tudhatták szegények. Sorozatos rossz döntést hoztak, meglett az ára.

    Amúgy én bevallom azért vagyok ennyire kibékíthetetlenül haragos az MS-re mert elképesztően sajnálom, hogy nem tudtak jó teló OS-t alkotni.
    Huszonx éve MS OS-t használok PC-n, mindennél jobbnak és használhatóbbnak tartom. Használtam már kísérleti jelleggel mást is (linux, osx), hamar meggyűlt velük a bajom. Az egyikhez béna, a másikhoz túlképzett vagyok. Windows-ra épül az egész életem. A cégünk, a magánéletünk, minden.

    Ezért lett volna jó, ha tudnak egy Apple szintű ökoszisztémát alkotni. Tipikus példa, hogy amióta lehet teljes értékű Windows-al szerelt tableteket kapni, én még annyira se tartom az Adroidos, IOS-es kvarcjátékokat, hogy beléjük rúgjak, nem hogy megvegyem ezen szemeteket.
    A sors különös fintora, hogy az MS annyira elszúrta a modern UI-t, és annyira használhatatlan, és annyira nincs rá app, hogy ott is csak a desktop jó, ami meg minden csak nem tabletbarát.

    Telefonoknál is csak azért használok Androidot, mert még mindig ez áll a legközelebb az asztali Windows-hoz, és még mindig ez a leghasználhatóbb a 3 OS közül. Pedig abszolút értelemben az Android is egy gyenge OS, de trilliárdszor jobb a WP-nél. Konkrétan azért, mert legalább lehet használni. Néha kell egy kicsit berhellni, de majdnem minden megoldható. A WP-t nem kell berhelni, nem is lehet, de használni sem lehet semmire.

    Ezért lenne jó valami HASZNÁLHATÓ Windows-os teló. Csak hát az nem a WP lesz. Ez már sajnos (ebben a formában) menthetetlen.
    Szóval az MS-nek valamit nagyon ki kell találnia, vagy hosszabb távon eltűnik, ellehetetlenedik, eljelentéktelenedik.

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák