Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Beerwolf #2091 üzenetére

    "de amit felmelegszik egy kicsit a proci, videokari, már sokszor 20 fps környékére esik vissza a teljesítmény"
    A gép kitisztítása mindenképp jó kezdet, de ami sokkal hatékonyabb segítség lehet, az a topicban már sokszor emlegetett újrapasztázás, mert sanszos, hogy a gyári paszta már beszáradt.
    Hogy Windows 7 vagy 8, az preferenciádtól függ, azért nem hiszem, hogy sokat dobna a játékteljesítményen a Windows 8, de ha tévednék, és játszik bármilyen jelentős szerepet, akkor valaki majd jól megcáfol.
    Meg persze egy SSD minden gép sebességén sokat javít, ez a játékoknál a pályabetöltések sebességénél, ilyesmiknél biztos, hogy sokat számít. Persze utóbbi nem két fillér, de most 24k körül kaphatsz 120 GB-os Samsung 840-est.

    Sk8erPeter

  • Puma K

    veterán

    válasz Beerwolf #2091 üzenetére

    Amit leírsz, hogy Skyrim-ben 60 helyett 20 lesz az FPS egy idő után az simán betudható annak hogy a CPU és a GPU túlmelegszik és leszabályozza magát és akad, bár érdekes mert esetemben nyáron mikor volt ilyen akkor nekem nem leszabályozta magát hanem újraindult.
    Emiatt fel is hívtam a Lenovót az egyik telefonszámon amit a garanciapapírján találtam, és ott a csóka azt mondta, hogy ez egyértelműen túlmelegedésnek tudható be az azonnali újraindulás szabályozás nélkül, megnyugodtam, vártam még vele aztán ha vissza nézed a topic-ot akkor láthatod, hogy néhány héttel ezelőtt újrapasztáztam.

    A Windows meg egy idő után akkor nem lassul be ha nem telepítget/törölget az ember szinte semmit a Windows-ra vagy ha SSD van a gépben akkor.
    Így másfél év után meg nem meglepő hogy a Windows sem olyan szélvész mint anno. Míg volt asztali gépem én szinte szabályosan fél évente raktam újra a Windows-t.

    Játékra Windows 7 nyerőbb választás, mert a Windows 8-cal kapcsolatban lehet hallani hogy néhány FPS-sel kevesebbet ad és nem az igazi játékra.
    Én alapból utálom a Windows 8-cat, és sose fogom feltenni erre a gépre! Ez nekem olyan lesz mint azoknak akiknek még a mai napig van egy Windows XP-t futtató gépük (asztali, laptop mindegy).

    A hűtőpadról alkotott véleményemet már párszor leírtam, de neked is elárulom. Ennél a gépnél egy hűtőpad nem oszt nem szoroz, hogy van-e mert jól van megcsinálva a hűtése és ha a pasztázás is tisztességes és jó minőségű pasztával történt akkor nincs gond.
    Mivel nálam a gép stabilan egy helyen áll és csak néha viszem valahova, így egy nagy könyvön van és egy üres hangfaldoboz tetején. kupakokkal meg van emelve a két hátsó gumilábánál, erősítő, bill, egér LAN rákötve.
    Csak nyáron (újra pasztázás előtt) kellett egy szobai ventilátort állítani a gép jobb oldalához, mikor kint árnyékban 35-39 fok volt (néztem a kinti hőmérőt), a lakásban meg 28-32...

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák