Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • teppik_amon

    tag

    válasz apeelme #358 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget neked is és cappa72-nek is a leírásokért!

    Leírom mi történt, hátha másnak is kell később.
    A cél: a belső memóriát felcserélni az SD kártyával.

    az odáig elvezető út volt a hosszú, nem a megvalósítás. A legtöbb gondom a telefon telepítésével volt win7, 64bit alá.
    már többször linkelték itt a fórumba a file-t, most épp nem találom :\ Nekem ezen leírás alapján sikerült felraknom a drivert, 7es pont szerint, sehogy máshogy. hülye windózzal vagy 2 órát xoptam.
    Miután sikerült rendesen felrakni, az MTKDroidTools 2.4.8 -al, simán elindítva a telefont (nem recovery meg factory módban) tudtam mentést készíteni.

    A belső memóriáról átmásoltam mindent az SD kártyára.

    Maga a probléma megoldása csak pár perc volt, futó rendszer alatt, rootexplorerrel megnyitottam a vold.fstab-ot szerkesztésre, amiben 4 karaktert kell kicserélni:

    dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
    dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

    save and exit, a vold.fstab-ot elmentette vold.fstab.bak néven is, ha gond lenne.

    apeelme tanácsa szerint a kártyák cimkéjét is felcseréltem! (lásd pár hozzászólással fentebb)

    reboot, és immáron az SD kártya a telefon belső memóriája, települ szépen minden térkép a copilot-hoz (most hogy van hely :)

    Köszi a segítséget mindenkinek mégegyszer, jó éjjt

Új hozzászólás Aktív témák