Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz Viktor81 #7 üzenetére

    nekem kettő performance mx is van, az egyik valóban olyan, mint amilyennek leírod, minden szinte tökéletesen megy, a másik azonban a világos asztallapokon, főleg oldalirányban használhatatlan (teljesen: vagy egy helyben remeg, vagy 2 centis ugrásokkal mozog), combomon, asszem üvegen is és sötét felületeken hibátlan az is, de a világos az kifog rajta. mikor a jobbikban tönkrement a balgomb és elvittem a ph-s logitech javító kollégához (aki ilyenkor rutinból mindkét fő gomb kapcsolóját egyből cseréli...) és ő azt mondta, hogy sajnos az újabb performance MX-ekbe már olcsóbb érzékelőt raknak.
    a gombnyomás vizsgálatról meg annyit, hogy eddig minden logitech egerem abba halt meg (amelyik meghalt), csak amire emlékszem:
    régi BJ69 (mai napig hibátlanul működik, bár a polcon kispados)
    Cordless Clic! Plus Rechargeable (LX700-as szettben volt, ezt is hibátlanul adtam el, de ebből egy csomó időt a polcon töltött, mert vettem a szetthez egy mx1000-es egeret [ami kicsit más árnyalatban mx3000-es szettként futott])
    az MX1000-es-nek középső gombja halt meg, még garin belül, de mivel már nem gyártották, visszakaptam a vételárat
    mx revo-t* vettem belőle, bal gomb meghalt,
    performance mx-et kaptam helyette gariban (ennek is a bal gombja halt meg, ezt javíttattam)
    az LX700-as szettet mx5500-re cseréltem, amiben ugye volt egy másik revo annak is a bal gombja halt meg, még garanciában, mivel 2-3 hétig nem tudták küldeni helyette a váltást, visszakaptam az árát,
    illuminated K800-at vettem belőle és egy használt performance MX-et (ennek az érzékelője a vacak, de a gombjai még egyben vannak)

    húgom gépénél mx3200-as szett volt (azt is használtan vettem), ebben az egér asszem nem halt meg, de durván "lehámlott" (akinek már volt ilyen esete, az tudja miről beszélek), mikor laptopra váltott, akkor ennek a helyébe lett egy m700-as egér (ami pár hónapja lett garanciába javítva - hatás szünet - bal gomb hiba miatt) (megjegyzés: az m700as közel van már a 3. évéhez és még mindig a gyári elemekkel megy és közel 50%-os a töltöttség)

    fateromnál egy mx400-as van (jó öreg), ez is lehámlott már és a középső gombja is full halott (de faterom még nem fedezte fel a többlapos böngészés csodáját így abszolút nem zavarja).

    ha valaki azt kérdezi, hogy miért maradtam a Logitech-nél egér ügyben, akkor a márkahűség mellett (meg amellett, hogy szeretem, ha egy márkából vannak egy gépnek a perifériái és ebben a hangszóró, bill, webkamera erősen köt :) ) az ok egyszerűen az, hogy nincs más gyártónak olyan terméke, ami ennyire tetszene (és wireless). manapság meg ugye a unifying is kis nyomásgyakorlás, hogy maradj márkán belül.

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz M^xx #44 üzenetére

    mit jelent, hogy végét járja? kábelt, kapcsolót lehet benne cserélni, minden más meg kb. passzív alkatrész, nem igazán tud elromlani. (adott esetben még némely áramköri alkatrészt is lehet cserélni)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz gekkoXT #50 üzenetére

    sajnos a setpoint is egyre gyengébb. régen a mx revo-nál meg lehetett adni, hogy az középső gomb alatt (vagy feletti, de a lényeg, hogy az egér hátulja felé eső) gombján legyen a smartshift manual kapcsolója (igaz, csak xml-ből, de meg lehetett oldani), aztán berakták valamiért megkötésnek és asszem fórumon is azt hangoztatták, hogy ez egy hardveres megkötés.

    most performance mx-nek a thumb gombjára van rakva nekem az alt+tab, ami olyan, ha lenyomva tartom, akkor kinnmarad az ablak és görgővel lehet váltogatni a programok között. kb mint az expose, csak sokkal gyorsabb. a legújabb setpoint-ban ez se megy, ha lenyomva tartom nem marad kinn az ablak, vissza kellett váltanom. szerencsére bajom nincs ezzel a verzióval, meg minden műxik, de már előre félek mi lesz, ha valamiért lépni (frissíteni) kell.

    (#53) gekkoXT

    sztem a kattanási hang és keménység ok-okozati összefüggésben áll a strapabírással. valszeg az oldalsó gombok nem is bírnak annyit.

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz scott_free #64 üzenetére

    kell, hogy görgő legyen?
    én az mx5500-ön két gombot állítottam be erre a funkcióra. (amíg nyomod őket, addig görgetnek)

    k800-on ezt már nem tudtam megtenni, de meglepő módon annyira nem hiányzik (vagy a nagyobb nehézség: az, hogy visszaszokjak a hagyományos ins-del-home-end-pgup-pgdn elrendezésre, elterelte a figyelmem)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz nyunyu #67 üzenetére

    nah, de az szakaszosan indul és nem állíthatod a sebességét :D

    (és nem azon az oldalán vannak a bill-nek)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Phvhun #71 üzenetére

    azért egy kicsit lehetne halkabb annál, ami a Performance MX-ben van, fura is volt az MX Revo után, hogy mekkorát csattan. és mint kiderült sajnos nem amiatt mert jelentősen tartósabb lenne az új.

    (sőt megkockáztatom, hogy itt a hang már a műanyag szerkezetből is jön, mert ha nagyon finoman a gomb legvégén nyomom le, akkor halkabb, azaz csak a fémes pattanást lehet hallani.)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz nyunyu #75 üzenetére

    kíváncsi lennék, hogy egy vaknak vajon könnyebb-e ezzel az ikonok kezelése, vagy semmit se ér

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Phvhun #77 üzenetére

    őőő, azért egy max 10 ezer forintos eszköz, amit ma megvehetnek, meg egy 5-10 év múlva milliókért beültethető (már akinek, nem minden vakság oka ugyanaz) kütyü között hatalmas a különbség.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz gabipaci #79 üzenetére

    melyik témában? műszemek, vagy vibrálós egerek. előbbihez elég kb google-be beírni a műszem szót (vagy artificial eye-t), utóbbihoz pedig ha visszaköveted itt a topikban a beszélgetést, akkor látni fogod, hogy már nem gyártják

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák