Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Morden24 #17 üzenetére

    Kezd olyan érzésem lenni, neked igazából a Sonyval van személyes problémád. Nos a köztudattal és pl. jelen cikk szövegezésével ellentétben (hallod, Abu? :) ) a Blu-ray nem kizárólag a Sony gyermeke, ő a csapatkapitány, de jópár más céggel közösen hozták létre.

    (#45) simonzé: "Ha már nagyságrendet lépünk, adjunk a minőségi fejlődésre is bitte!"

    Adnak: a blu-ray adathordozó rétege egy újfajta polimer, ami stabilabb a DVD-nél használatosnál, és alkalmasabb a kisebb pitekhez/landokhoz. Ezen kívül a lemezeket egy erős karcolásálló réteg védi.

    Grisa_kvr: Na ja, ha 1db adathordozóban gondolkodsz, akkor jobb a pendrive. De ha 100-ban...

    Ezen kívül filmeket nem fognak pendrive-on kiadni, mert 100x drágább, mint a nyomott műsoros lemez. A Sandisk a beragadt 1GB-os készletét szórta így ki, hogy pakolt rá egy kis mp3-at is. :D

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Grisa_kvr #55 üzenetére

    Néhány éven belül nem nagyon lesz ilyen. A ROM chipekkel az a baj, hogy minden kiadványhoz egy-egy új, egyedi chip kell, ami elég drága mulatság. Aztán ott vannak a PROM-ok, OTP-k (one time programmable), amik lényegében ablak nélküli EPROM-ok. Kisebb az adatsűrűségük a flash-nál, mivel éppen ezekből fejlődött ki a flash... (Hasonló alapon működnek, csak a flash belső szervezése kimondottan a nagyobb adat-sűrűség érdekében speciális). Legnagyobb forgalomban lévő típusok MB-os nagyságrendben vannak, és így is megvan az áruk.

    (#58) Morden24: Oké, de akkor ilyen alapon a CD-vel és a DVD-vel ugyanígy kell állnod... Azok még drágábbak voltak, és még lassabban esett az áruk. Az mondjuk igaz, hogy a CD után a DVD-nek sem kellett mindent a 0-ról kezdenie, és most a Blu-ray-nak sem kell. De azért itt is jöttek be új elemek bőven, mind a kifejlesztést, mind az alkatrészeket, mind a gyártást illetően.

    Ahhoz, hogy ma pár ezresért haza lehessen vinni egy DVD írót, el is kellett jutni, hatalmas volumenű gyártás kell hozzá, és van benne kompromisszum is bőven.

  • dezz

    nagyúr

    válasz TazLeacher #76 üzenetére

    A HD-Ready is HD-s, legalábbis LCD-ben. Az 1280x720 a "kisebbik" hivatalos HD-s felbontás. A te tévéd 1366x768-as, szóval még túl is teljesíti. (A HD-Ready plazmák általában 1024x768-asok.)

    (#80): Már ha nem 720x400-as felbontásban van a DVD-n a 16:9-es kép.

    A vízszintes felbontásra is figyeljünk!

    DVD (PAL): 720x576, illetve 16:9-es képnél néha 720x~400
    BD (Blu-ray Disc): 1920x1080

    HD-Ready LCD-TV: 1280x720, illetve a többség 1366x768
    Full-HD: 1920x1080

    (#91): Mindent szinkronosan nézel? Sok külföldről rendelhető Blu-n rajta van a magyar felirat is.

    (#71) Morden24: Nem én döntöm el, hanem a logika. Jahh, hogy azért baromság, mert téged nem érdekel a technikai héttér? Na jól van, akkor inkább magadra hagylak a problémáddal. :U

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz TazLeacher #94 üzenetére

    Olyan oldalt nem tudok, ahol össze lenne gyűjtve, hogy milyen kiadásokon milyen feliratok vannak, de azt tudom, hogy általában nincs országonként külön kiadás (mint új, egyedi lemez), hanem pl. van egy európai kiadás, amin rajta van egy sor európai szinkron, és még több felirat. Olyan is van, hogy amerikai kiadáson rajta van a magyar felirat is (ott élő magyarok számára), stb.

    Egy jó site: Blu-ray Disc Statistics

    (#96) Morden24: Nem egészen értem, hogy neked most végülis pontosan mi a problémád. Hogy még túl drága? A DVD sem onnan indult, ahol most van, és a CD sem. Várni kellett azokra is.
    Ahhoz nem sok köze van, hogy Sony vagy nem Sony (+ tsi).

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Morden24 #111 üzenetére

    A HD_DVD campnak is ott volt a lehetőség, mégsem éltek vele. A lejátszók alig voltak olcsóbbak (és csak 1-2 típus létezett), a filmek ugyanannyiba kerültek, és még kevesebb is volt, az írható lemezek meg GB-ra számolva drágábbak is voltak (pedig elvileg olcsóbb volt a gyártás)... Talán mert ez nekik is üzlet (volt/lett volna), nem hobbi.

    Azon is elgondolkodhatnál, hogy amikor a film-biznisz része elúszott, miért nem szálltak rá jobban a PC-s cuccokra. Talán mert önmagában nem éri meg?

    Szerintem az elképzeléseidet ne vedd sziklaszilárd ténynek.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Nem tudom, észrevetted-e, hogy baromságnak nevezted az én véleményemet. Viszont ha ilyen biztos vagy a saját véleményedben, nyilván annak kiindulópontjaiban is, amik mondjuk szintén a saját elképzeléseid. Egyébként meg bocs, hogy próbálom/próbáltam megérteni, pontosan mik is ezek, de nem nagyon akarod elmondani, arra hivatkozva, hogy csak egy (de úgy látszik, kikezdhetetlen) magánvélemény. Ezzel elejét is véve egy érdemi vitának. Hát ez jó...

    A HD_DVD-nek is több, mint egy éve volt, hogy beinduljon a szekere, de a kocsisok sem nagyon erőltették meg magukat. Vagy talán mégsem úgy megy az, hogy "szórjuk olcsón, vegye a nép, és holnapra már mindenki ezt használja".

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Morden24 #119 üzenetére

    Kissé furcsa, hogy úgy szeretnéd elérni a hangnem el nem fajulását, hogy pont te fogalmazol elég durván ("baromság"). És ha a másik azzal reagál, hogy akkor inkább rád is hagyja az egészet, azt meg személyeskedésnek nyilvánítod. :F Utána meg elnézést kérés helyett újfent baromságozol. :U

    "Egészen pontosan baromságnak tartom úgy összehasonlítani a két dolgot, hogy a két piacnak semmi köze egymáshoz sem vásárlóerőben, sem struktúrában."

    Csak meg kellene értened végre, hogy a vásárlóerő és a "struktúra" (bár nem egészen világos, mint is értesz ezen) csak részei az egész történetnek. Mint már jeleztem, én a technikai háttérről beszéltem (alkatrészek és végtermékek kifejlesztése, sorozatgyártás beindítása, szervezés, kiadók győzködése, stb. stb.).

    Sajnos ez a része pont "nem érdekel" téged... (No, én esetleg ezt nevezném baromságnak -- ha már ennyire ragaszkodsz ehhez a kifejezéshez --, amikor valaki úgy nyilvánít véleményt a másik véleményéről is, hogy egyoldalúan és hiányosan szemléli a kérdést.)

    Egyébként meg a piaci törvények szerint ami kevésbé keresett, az éppen hogy drága lesz, és amiért kapkodnak, annak tud lemenni az ára.

    "Én úgy gondolom, hogy a blu-ray technikai felsőbbrendűsége megbukott a HD_DVD gazdaságosságával szemben"

    Ez a szempont inkább csak a lemezgyártásnál jelentkezik, és szerintem ott is csak átmenetileg. Ha megvan az új gépsor, utána már valószínűleg olcsóbb és gyorsabb maga a gyártás (nem kell két lemezt összeragasztani). De egyébként már több, mint egy éve megjelent valamilyen új módszer, amivel a régi gépsorokon is gyártható Blu-ray lemez.

    A BD lejátszók belső felépítése is egyszerűbb, mert nincs szükség beépített x86 procira a MS-féle, x86-ra fejlesztett HDi/iHD környezet futtatására... (Mellesleg a Toshiba is komoly ráfizetéssel árulta a lejátszóit, amit nem lehetett a végtelenségig folytatni.)

    "és formátumháború kimenetele nem a fogyasztók által lett eldöntve ebben az esetben"

    Ebben sem lennék olyan biztos. Vagy egy éven keresztül a BD vezetett film-eladásokban, miközben drágább is volt... (Ha a PS3-at is beleszámoljuk a lejátszókba - ami jogos, ha arra gondulunk, hogy sokan film-lejátszásra vették - akkor lejátszók terén főleg vezetett.)

    "Az, hogy a blu-ray technikailag mennyire előrébb mutató a HD_DVD-vel szemben, azt azért tartom lényegtelennek, mert 1. engem, mint fogyasztó nem érdekel, hogy min van a filmem, én nézni akarom a filmet"

    Igen, ez az egyszeri fogyasztó álláspontja, akit nem érdekel semmi, csak hogy 5Ft-ért luxust kapjon. Szóval nem egy szakmai szemlélet...

    "2. az egész lemezes rendszert elavultnak tartom"

    Majd akkor lesz elavult, ha lesz olcsóbb alternatíva a magas bitrátás full-HD-s filmdisztribúcióra... (Ide értve azt az esetet is, amikor nem csak egy -- nem is olcsó -- 1 napos kölcsönzés formájában valósul meg a dolog, mint pl. az online PayPerView rendszer.)

    "és szerintem a HD_DVD egy sokkal könnyebb és simább átvezetést kínált volna fel (a későbbiekben) egy más alaphoz."

    A fent írtak miatt én nem lennék ebben olyan biztos.

    "Továbbá nem volt szimpatikus a blu-ray lejátszók alakulása, ahol a mai napig szinte abba vagyok belekényszerítve, hogy ha valamilyen szinten színvonalas eszközt akarok, akkor vegyek PS3-at, ami egy konzol, nem pedig BR-player."

    Ez már jó ideje nem így van: a PS3-nál olcsóbban vannak Profile 2.0-ás lejátszók.
    Előtte is csak azért volt jobb választás a PS3 (már akinek mindegy volt a kinézet), mert azt áron alul adták, a sima lejátszókat meg nem.

    "A teljesen nulla-értékű népszerűsítő kampányokkal semmit nem értek el, a nagyobb áruházak (nem a magyar TESCO) továbbra is úgy árulják a blu-rayt, hogy kb. egy áron a dvd-vel, de nem előtérben hirdetik, hanem a dvd mögött... nekem ez a bajom. Ha már kiizzadták magukból a győzelmet, akkor tenyereljenek bele, tegyenek meg mindent. Én ezt sem látom."

    Ezt megértem, én is hiányoltam a nagyobb népszerűsítést. De talán azért nem erőltették, mert akkor az emberek úgy érezték volna, hogy megint rájuk akarnak kényszeríteni valamit. Másrészt, mint már írtam, a HD_DVD-t még ennyire sem népszerűsítették.

  • dezz

    nagyúr

    válasz max-pain #130 üzenetére

    Ő már eldöntötte, ne akard összezavarni a tényekkel -- úgysem sikerülne, rutinosan hajol el előlük. :P

  • dezz

    nagyúr

    válasz Morden24 #133 üzenetére

    "Mellesleg egészen pontosan milyen tényt kaptam az arcomba?"

    Soroljam? Na csak az általam írottakat:
    1. A kifejlesztők és gyártók komoly fejlesztési és kezdeti magas gyártási költségei.
    Kiemelnm még a gyártási kapacitás fokozatos, elfogadható kockázai tényezőjű felfuttatását is.
    (Minderre te azt írtad, téged ez nem érdekel, ezzel maga vagy a dumb user minkaképe...)

    2. A HD_DVD playereket olcsóbban adták, mint a Blu-ray-eket, vagy akár a PS3-at (amikor még olcsóbb volt a playereknél), a nép mégis fél-egy éven át a Blu-rayt részesítette előnyben.
    (De te azért tovább hajtogatod, hogy nem a nép döltött, hanem a lobbi.)

    3. A HD_DVD playereket és a PS3-at is áron alul adta a Toshiba és a Sony, szóval nem mondhatod, hogy nem hoztak komoly anyagi áldozatot a siker érdekében.

    4. GB-ra számolva olcsóbbak voltak az írható Blu-ray lemezek.

    5. Már egy ideje a PS3-nál olcsóbban kaphatóak teljes értékű, Profile 2.0-ás Blu-ray playerek.

    Erre te jöttél azzal, hogy szar, mert ahhoz képest, hogy egy asztali DVD író árában van, nem képes Blu-rayt írni. És még van pofád ilyeneket írni:

    "Most komolyan, ti ugye tanultátok az érvelést, igaz?"

    Hát te nem, az biztos. :U :U :U

    A továbbiakban számomra nem vagy vitapartner.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz #56573440 #151 üzenetére

    "szerintem _ha_ ez befut még akkor is talán ez lesz az utolsó optikai meghajtó."

    Ezt sokan kántálják, de nem valószínű. A következő (vagy következő utáni, ha a következő a stereo-3D lesz, bár erre ma is lenne már lehetőség, de a kényelmetlenség miatt lehet, hogy a széles körű alkalmazásból ezt kihagyják) nagy dobás a holografikus, valódi térhatású megjelenítés lesz, sokszoros sávszélesség-igénnyel. Itt középtávon két esélyes versenyző van: 1. sokrétegű Blu-ray lemezek, 2. holografikus elven működő lemezek.

    "amikor 32 gigás pendrive-okkal rohangálhat a nép egyre megizethetőbb árakon, adathordozásra fölösleges"

    Idézem magamat a topik elejéről: Na ja, ha 1db adathordozóban gondolkodsz, akkor jobb a pendrive. De ha 100-ban...

    Apropó, flash: megint felhozta valaki, hogy talán a flash fog a lemezek helyébe lépni műsoros tartalmaknál is. Hát ez végképp kizárt, egy 16-32 GB-os flash gyártási költségei mindig is jóval magasabbak lesznek, mint egy egyszerű lemez. Arról nem is beszélve, hogy a műsoros lemezeket nem egyenként írják, hanem másodpercek alatt belepréselik a piteket/landokat egy master-formáról. Egy flash-ra viszont mindenképp át kell másolni az adatokat, ami több perc is lehet.

Új hozzászólás Aktív témák