Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz kmisi99 #20 üzenetére

    :DD
    ez jóóó, nagyon jóóóó :C

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • SRII

    őstag

    válasz kmisi99 #26 üzenetére

    akkor csak fizesd ha ennyi pénzed van, én nem azért fizetek 5000Ft havi dijat a szolgáltatómnak ,hogy+ még utána gb-tal szórakozzak és fizetgessem! félrebeszélsz!
    (örülök,hogy neked nem annyira drasztikus a +ki fizetés)

    más.

    letöltöttem egy progit ami méri mennyit töltöttem le és fel!
    15 perc használat után 800MB adatforgalmam van!
    Youtuben egy videót néztem meg ami 10 perces volt, facebook, gmail, freemail, prohardver 5-6 lap megnyitása, elolvasása! EMBER 15 perc alatt!!!!!!!!!!! 800MB!!!!!!!!!!!

    Van ,hogy böngészgetek 4-5 órákat, sőt steam játékok letöltését és onlinen való játékot már nem is sorolom ide! SŐT még a torrent sincs bekapcsolva!

    Most a mai naptól egy hónapot lemérek minden használat mellett! 10.22-11.22-ig és megnézem egy átlagos user mennyi adatforgalmat generál és ez mennyibe fog kerülni!

    [ Szerkesztve ]

    Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

  • daenerys

    tag

    válasz kmisi99 #26 üzenetére

    Ne haragudj, de a tapasztalatom alapján nem értek egyet azzal, amit mondasz: nagyon minimálban nyomtam évek óta a mobilnet miatt a szörfözést, és az utóbbi években mindenféle adatforgalomcsökkentő intézkedésem ellenére 4-5 nap alatt leszippantja a netezés az előfizetett 5 gigát. Torrent, letöltések, minden nagyon-nagyon takarékosan, mobil nézetből, amikor lehet, csökkentett felbontású képekkel, kikapcsolva a flasht, stb.

    Konklúzió: túl sok a fölösleges adatforgalmunk van, amit arra használnak, hogy feltérképezzék a szokásainkat egyes weboldalak, hogy aztán még jobban el tudjanak adni nekünk a vélt szükségleteink alapján. A lebonyolított adatforgalom nagy része nem arról szól, hogy eljusson az emberhez a szükséges és kért adat, hanem hogy egy rakás nemkívánatos folyamat is végbemehessen a háttérben (előzőleg látogatott oldalak, keresési kulcsszavak a felhasználótól, stb.).

    És pont ezért remélem, hogy az emberek elkezdenek gondolkodni, hogy mire is használják el azt a néhány gigát, amit mondjuk becéloznak, hogy felhasználnának mondjuk egy hónap alatt. Mert nem ők használják fel, hanem olyanok erőltetik azoknak a gigáknak a felhasználását, akik hasznot akarnak húzni abból, hogy az internetezők felmennek egy adott oldalra.

  • daenerys

    tag

    válasz kmisi99 #29 üzenetére

    A 200 MB mobilnet fölötti forgalom miatt tudod, mit tesznek majd a szolgáltatók?

    1) be fogják fizettetni, amit pluszban forgalmaz a tesód,
    2) elő kell fizetnetek a 200 mega lejártakor egy nagyobb díjcsomagra, mert ugye 30 napon belül ugyanazt nem rendelheted meg újra.

    Mert hogy a tesód két szép szeméért nem fognak kifizetni 150 forintot megánként csak hogy ügyfél maradjon, az tuti.

    Ja és azt már valaki kiszámolta, hogy az áthárítás miatt nekünk mennyit kell fizetni majd? Mert a 150 Ft/GB áfával, holdfázis-különdíjjal, meg egyéb ezoterikus jogi-könyvelési bravúrokkal együtt nem 150 lesz, hanem inkább olyan 200-300 Ft.

    Nem jó ez így, kérem.

  • daenerys

    tag

    válasz kmisi99 #32 üzenetére

    Te annyira nem vagy képben, hogy az hihetetlen. Elmondom, csak ma mobil facebookozással, minimális PH-zással és OLX-ezéssel 200 megát forgalmaztam eddig. Youtube mobilnettel? Évek óta nem nézek mobilról videókat...

    "még ma is vannak korlátozott forgalmú netek, testvérem meg pl havi 200mb mobilnetből él el nagyon jól persze kötöttségekkel" - Kötöttségekkel? Mégis milyen kötöttségekkel? Ja úgy érted, hogy belassítják 200 mega után? Mert akkor DE, a tesód leforgalmazza, csak Te nem úgy adod elő. Azt nem tudod megszabni, hogy ne menjen fel-le adat a telefonról, hacsak külön nem kapcsolod ki. Jönnek a mailek, kikukkantasz netre, sutty, már egy csomó adat el is ment, és még semmit sem csináltál.

    Mondjuk szívesen kölcsönadom holnapután a mobilomat, aztán megnézem, hogy mire mész a 200 megával, amit Te egy hónapra be tudsz osztani, mert annyira király vagy. Tényleg szívesen tanulnék arról, hogyan lehet 200 megából egy hónapot ellenni "youtube nélkül" :((

  • #40485120

    törölt tag

    válasz kmisi99 #26 üzenetére

    Hát nem tudom hogy vagy ezzel nekem nyáron 4.5TB volt az adatforgalmam.(nem facebookozok)
    Most kicsi számolgatással ez 691200 ft.
    Persze volt ebbe sok felesleges dolog.
    Csak milyen nehéz lesz megszokni hogy nem nézhetek meg bármit bármikor, nincs wikipédia, nincs dr.google.
    Újra a szótárat kell majd forgatni stb.
    Nekem a net. kb az életem mindennapi része.
    Nem fogok belehalni csak teljesen más lesz ha bevezetik.(visszalépés)

Új hozzászólás Aktív témák