Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daenerys

    tag

    válasz Lacielvtárs #4 üzenetére

    Igen, én konkrétan neten keresem a legolcsóbb kajákat, mert amúgy ingem-gatyám rámenne arra, hogy a környékemen vegyem meg a diétás kosztot. Az e-kereskedelem ebbe bele fog dögleni, ha a lakosság jó része visszamondja a netet - nem miattam, hanem a több tízezer hozzám hasonlóan árérzékeny vásárló miatt.

    Emellett a hivatali ügyintézéssel is komolyabb gondok lesznek. Mindenki mindent személyesen akar majd intézni.

    A Posta és a futárszolgálatok is jól rá fognak faragni, mert egy csomó ember küldözget egymásnak csomagokat, és így már nem fognak, mivel az internet nélkül nem ismerik meg egymás hirdetéseit. Megszűnik ugyanakkor a Kínából rendelt szutykokkal való kereskedelem, amit nagyon pozitívan értékelek, bár negatívum lehet, hogy amit importálni fognak, az drága lesz, mert nem fér hozzá akárki, mint most.

    A feketekereskedelem az olcsóbb dolgokért megindulhat ugyanakkor, a Keletinél a cigicigi nepperek majd árulni kezdenek mindenféle gagyi tusfürdőt meg sampont, amit a ruppótlanok meg is vesznek, aztán jól lemarja majd a bőrüket. Egyébként maguk a vegyszerek, amelyeket tisztálkodásra használunk, károsítják is a bőrt, így bizonyos fokig pozitív hatása is lehet a dolognak. Talán azt leszámítva, hogy a BKV járműveire gázálarccal kell majd felszállni.

    Szerintem az orvosokhoz is többen fognak járni, mert Dr. Google ingyenes rendelője bezár. Nem lesz Antalvali, nem lesz internetes hirdetés és blogok, a reklámbevételek megcsappannak. Ez is nagy veszteség lesz a reklámadót bevezető rezsimnek, hiszen a saját zsebükből húzzák ki a pénzt, amihez a forrást ők teremtették meg nemrég.

    Az a baj, hogy a Rózsadombon nem igazán gondolják végig, hogy a magyar ember milyen trükkökhöz fog folyamodni, amikor beüt ez a tervezet. Nem voltak még ilyen helyzetben, nem tudják felmérni.

Új hozzászólás Aktív témák