Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #57 üzenetére

    Arra gondoltam, amit te is írsz, hogy nem a rajzolónak kéne ezzel törődnie, hanem a programnak. Ez a rajzfilmes rész még mindig nem tiszta nekem. Kéne egy olyan Blu-ray ahol van felbontásra generált tesztábra.

    Közben fogtam az ISO chart-ot és nekiáltam filmezni a D90-nel 720-ban a 16:9 részt. A következőket tapasztaltam:

    - állóképnél képes a teljes felbontást megoldani video-nál (illetve picit alatta, kb. 600 lw/ph-t tud, de ez inkább tömörítési hibának tűnik és nem aliasing-nak)
    - mozgóképnél (fel-le, jobb-balra svenkeltem) 400 lw/ph-ig durva aliasing van, felette tökéletes a kép. Nem tömörítési hiba, egyértelműen látszik, hogy moire.

    Szóval összegezve az van amit írsz, kamerával felvett mozgóképnél a tényleges felbontás negyede kell, hogy mozgásnál se legyen moire (azaz mozgás közben FHD-t tud érdemben a 4K). :R

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák