Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    válasz azbest #469 üzenetére

    Értem ezt az érvelést, és egyet is értek vele több ponton.
    Nyilván a "verseny"társaknak ez a panasza. Ha a fejlesztő oldalról közelíted meg, akkor így is van. De felhasználó oldalról, akkor két lehetséges véleményt látsz majd. A miénk az, hogy ne legyen integrált, mert olcsóbb lesz, és te választhatod ki géped felszereltségét. Nem fizetsz azért, amit alkalomadtán nem is használsz. A másik, igen nagy többségben lévő felhasználói csoport az, akinek kellenek ezek a megoldások, és nem akar semmivel sem több kényelmetlenséget, mert neki ez kedvező. Egy csomagban megkap mindent, amire szüksége van. Ha valamelyik frontot komolyabb megoldás kell, akkor ott vannak a jobb, specifikus megoldások.
    Én ezt úgy tudnám szemléltetni, hogy tételezzük fel, én egy telefongyártó vagyok, és gyártok, árulok egy bizonyos telefont (ez a telefon a mi esetünkben legyen az OS). De nem véletlenül, én gyártok egy olyan szoftvert is a telefonomra, ami ha nem is a legjobb, de használható. Nyilván azzal akarom a telefonom csábítóbbá tenni, hogy egy komplett megoldást kínálok. Ne kelljen a user-nek a telefon megvétele után még a szoftver miatt is külön egy vásárlási, beüzemelési procedúrát is eljátszani. És itt jön képbe az, hogy ha akarja, akkor megteheti. A lehetőség adott.

    Szerintem az egy kielégítő megoldás lenne, hogy forgalmaznának integrált és nem integrált OS-t is. Ezzel már nagyobb valószínűséggel állítanák döntés elé a felhasználókat. Az sem jó ha csak "üres", de az sem jó, ha csak teljesen integrált windows van a piacon.
    Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák