Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Angol-Német legalább tárgyalóképes szinten, plusz IT végzettség (gondolom Diploma, vagy fősuli, nem elég egy érettségi+OKJ), akkor elmegyek kicsit nyugatabbra mondjuk a Sógorokhoz és ott dolgozom nagyjából 4x annyiért... van jog és munkabiztonságom (szakszervezet + munkáskamara) és még meg is élek valamilyen szinten abból a pár garasból (1200-1500€)

    Nevetséges hogy gombokért akarnak dolgoztatni mindenkit ebben országban... :(((
    Aztán csodálkoznak hogy nincs kereslet-kínálat, meg csökken a fogyasztás. Ja, mert havi 130 nettóból úgy lehet élni mint Marci Hevesen. Néha még telik meleg-vízre is.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz edward2 #96 üzenetére

    Igen az ilyenek általában pénzes családból származnak, tehát megvan az alapja hogy jó helyre kerüljenek, jó iskolát végezzenek. Vagy pedig csak gátlástalan, másokat eltipró, gerinctelen alakok.

    De megnézném milyen álom-életet tudsz teremteni magadnak ha érettségi után rögtön dolgoznod kell 2 állásban hogy ne kerülj az utcára, vagy dögölj éhen. Úgy hogy még a szüleidet is el kell látnod mellette.

    Nem mindenki mázlista hogy a segge alá tolnak lakást, kocsit, pénzt a gazdag, jól kereső szülők. Vagy kerül olyan élethelyzetbe hogy nem kell dolgoznia egy napot sem diplomáig.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz jerry311 #106 üzenetére

    De tudom, demagóg vagyok meg ilyenek.... de

    Négy éve próbáltunk barátnővel egy ilyet (DINK), ketten kerestünk akkor 290-et összesen, nem kaviároztunk és jártunk elit klubbokba, vagy vettünk minden hónapban új telefont (szóval alacsony fogyasztásúak voltunk) és így félre tudtunk rakni havi 60-70-et. Amit az első váratlan kiadás 80%-ban el is vitt a farncba (kocsi, motorhiba). Nyaralni nem voltunk, csak ritkán vettünk új ruhákat...stb. Rohadtul nem nagy összeg az a fejenként 140-150 ezer forint (~500Ł). Ha ezt megszorzod kettővel kapsz egy angliai krumplisütő bért.

    Szerintem egy normális albérlet, két szobás, nem Rózsadomb, kerül 70-80-ba. Fejenként a kaja legalább 35-40, tisztálkodás 5-10, rezsi 30-40, utazás 15. És most járunk 140-185 ezernél. No ezért mondom mindenkinek aki kérdezi hogy egy normális fizetés 250-nél kezdődik. Ekkor hullik le rólad a "szegény" jelző, kerül fel az alsó középosztály. (ami nettó 250-től nettó 800-ig van szerintem. Fölötte gazdag vagy, alatta szegény. Tudom hihetetlennek hangzik elsőre 800k de Angliában egy gyakorlattal rendelkező IT üzemeltető megkeresi ezt az összeget vigyorogva.)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz jerry311 #108 üzenetére

    Hat hónapot húztam le anno Angliában (Liskerad), igaz az lassan 7 éve volt már. Szóval azért van némi képem arról mi mennyibe kerül stb. Akkor mindennemű kiadásom volt havi szinten ~800Ł, csak az nem mindegy hogy ebből minden pénteken Puboztunk kollégákkal (a sör tényleg drága), ebédidőben kimentünk kajálni ide-oda, ha valamit megkívántam a közértben nem az árát néztem hanem csak leemeltem...stb. Akkor havonta 1200Ł-ból (net) úgy éltem mint Marci Hevesen az itteni színvonalhoz képest. Jó ugródeszka volt.

    Sajnos haza kellett jönnöm szülők miatt és itt is rekedtem. Mondjuk most se keresek rosszul, de visszasírom Angliát. Ha itthon elrendeztem a dolgaimat tuti ismét ki fogok menni. Azt a munka/jog biztonságot, meg úgy az emberek hozzáállását az élethez/munkához semmi nem tudja pótolni. Szóval inkább kint vagyok és valami "alantas" munkát végzek havi 900-1000Ł-ért (net), mint itthon dolgozzak napi 10-12 órát és sz*passanak 310k nettóért. Meg parázzak hogy mikor rúg ki a bölcsész-diplomás 22 éves főnök, mert éppen rájött az 5 perc....stb. Tényleg ki kell menni egy kis időre hogy lássa az ember milyen egy működő rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák