Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Lol, akkor az Intel mégse veszi komolyan a tabletpiacot, ha csak ilyen hulladékot tud előállítani. Hogy nem volt képes legalább egy Hondo szintű APU tervezésére? Tudom, nem egy nap alatt csinálnak meg egy új APU-t, de nagyon úgy tűnik számomra, hogy az Intel az IGP terén nagyon durván le van maradva az AMD-vel szemben.
    ...de pénze azért van elég, így simán lefizetheti a gyártókat, hogy azok mégiscsak az Atomhulladékra épülő eszközöket gyártsanak...

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Erről nekem egy NV-s technikai emberrel való beszélgetésem jut eszembe, amikor voltam náluk vendégségben. Akkor szóba került ez a PowerVR és Atom kapcsolat. Tökéletesen azt vallom, amit mondott. Egy gyors hardver megfelelő driver nélkül sokkal kevesebbet ér, mint egy lassabb, de működő és aktív terméktámogatást élvező rendszer.
    A HD Graphics Gen7 is képes annyit fogyasztani, mint a PowerVR SGX 545. Kevesebb EU kell bele, mint amennyi van benne, úgy két darab, ami befér, és 350 MHz-es órajel, ami mehet. Nyilván nem nem kérdés, hogy a nyers számok tekintetében jóval gyengébb, mint az SGX 545, DE! a gyakorlatban Windowsról van szó, vagyis a hardverhez lenne DX11-es! driver, támogatná a Windows 8 összes funkcióját, és a legacy játékokban leverné a PowerVR-t is, ugyanis Windowson eddig nulla alkalmazást optimalizáltak TBDR rendszerre, vagyis amivel gyengébb a hardver, annyival előnyösebb a szoftveres oldalon az IMR működés.
    Technikai oldalról minden mérnök a HD Graphics Gen7-re rakná a pipát, mert ez éri meg jobban. A marketing a gond. A közvetlen konkurens az a Hondo APU lesz, ami egy 80 shader processzoros DX11-es Radeont kap. Nyilván a nyers számok tekintetében csúnya verésre számít mindenki, és az AMD-nek ott van az az előnye, hogy az összes legacy alkalmazás optimalizálásánál figyelembe vették a Radeon architektúráját, vagyis nem elég, hogy a hardver gyorsabb, de még szoftverben is tetemes előnye van. Itt a stratégia az, hogy mindenki a GLBenchmarkra és az új 3DMarkra optimalizálja a drivert, hogy ott ne legyen nagy különbség, ami a marketingnél előnyös. De a felhasználásnál már nem az. Nem a szintetikus programokkal dolgozol, hanem a valós alkalmazásokkal. Ilyenkor már a HD Graphics Gen7 a jobb. Ezúttal a marketing győzött, de jövőre már a józan ész kerül előtérbe és ott lesz a Gen7 IGP az új Atomban.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák