Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz antikomcsi #56 üzenetére

    "de sata csatit eddig mindegyiken csak kettőt találtam."
    Asrock AM1 lapokon 4 van.

    May the Force be with you!

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #56 üzenetére

    Én is szemmel nézem a filmet, de amíg nem a saját szememmel látom, hogy "nem látom" az akadást addig ezt így nehéz elhinni. Ezért lenne jó, ha megnézné valaki direktben. Madvr renderer egész pontosan kiírja, hogy mennyire pontos a 24p és hány percenként lesz frame ismétlés/kihagyás. De talán a sima mpc-hc is kiírja a pontos frissítést.

    A többi amit írsz eddig nem volt téma. Szerintem is elég netezni egy Bay Trail, nem ezzel van a gond.
    De a 2 magos azért jóval gyengébb, mint a 4 magos. Ha netezni is kell, nem csak filmhez (amit 10-20% cpu használtság mellett megold akármelyik proci) akkor viszont azért minél több az erő, annál jobb. Flash-hez, stb...
    Szóval én 2 magost biztos nem vennék, csak 4 magost.

    Az árról:
    Kicsit többe kerül az AMD, de nem vészesen, mint mondjuk a Kaveri. És tudásban is más, mindenki választ magának amit akar.
    J1900 24k, Kabini kb. 26-30k körül lehet majd, ha minden igaz. Ha az Asrock lapot nézem amihez csak egy külső laptop táp kell és megúszható a paneltáp már bőven megérte a különbség. (Elvileg 15k körül indul majd a lap, ha minden igaz.)
    A többi előnyt, hátrányt már soroltuk...
    10W vs 25W
    Cpu erő kb. egál.
    Vga-ban az AMD 1.5-2x gyorsabb legalább.
    Lapoknál is több usb3, sata van az AM1-eken egyelőre.

    Mindenki eldönti melyik a szimpatikusabb... egy fontos, hogy ezek alapján döntsön, ne onnan, ahonnan a vita indult, az egycsatornás memvezérlőből kiindulva. Mert annak semmi jelentősége.

Új hozzászólás Aktív témák