Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz szuper-t #23 üzenetére

    Live sosem volt egy hudejo kartya, plane, hogy most mar nem is tamogatjak, szoval Win7-rol ne nagyon almodj.
    Au szeria ugy ahogy elmegy, csak Creative nem kepes egy epkezlab drivert osszerakni hozza (Hivatalos Win7-es drivere a 11. bugfixnel tart, de meg mindig hasznalhatatlan ;]), XFi-k meg tudasukhoz kepest tul vannak arazva, plusz driver gondok. ;]

    Ha most kene vennem, akkor valamelyik Asus Xonar-ra voksolnek, valoszinuleg a D1-re, mert az mar PCI-E 1x slotos, igy talan belemegy 5 ev mulva az akkori gepekbe is, mig a PCI-s DX nem biztos.
    (Esetleg az olcsobb DS is megtenne, ha nem nagyon akarsz hazimozierositot kergetni vele.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dezz

    nagyúr

    válasz szuper-t #23 üzenetére

    Az SBLive! fő problémája, ha zenéről van szó, hogy (az AC97 szabványú hangrendszerekhez illően) 48kHz mintavételezési frekin végzi a belső műveleteit és így működnek az A/D és D/A konverterei is, így ha 44.1kHz-es hangot kell megszólaltatnia (ami az audio CD-k mintavételezési frekije), azt először át kell konvertálnia (SRC, sample-rate conversion) 48kHz-re. (Mindez vonatkozik az SPDIF be- és kimenetére is. Sőt, ha azt 44.1kHz-re állítjuk, akkor 2x is megtörténik az SRC [44.1->48->44.1].) Ez megvalósítható viszonylag jó minőségben is, de az igencsak erőforrásigényes. A Live! esetén viszont egy egyszerű algoritmust alkalmaztak, ami nem terheli túlzottan a kártyán lévő, egyéb feladatokkal amúgy is leterhelt DSP chipet (de legalább elmondhatták, hogy az egyéb, AC97 szabványú kártyákhoz képest [amiknél jellemzően a proci végezte az SRC-t és mixelést] alacsonyabb a CPU terhelés). Lényeg, emiatt közel sem szól olyan jól, mint akár egy közepes CD-játszó. Annó születtek is szoftveres SRC WinAMP pluginek, kimondottan a Live!-hoz, magam is használtam őket, persze úgy sem volt tökéletes a dolog. Egyébként az Audigyk is ilyenek, csak egy fokkal jobb algoritmus dolgozik bennük. A Creative első natív 44.1kHz-et ismerő, kommersz kártyája az X-Fi [kiv. azt is kisebb, butított kártyát, nevét nem tudom], tudomásom szerint, de alapértelmezésben itt is bejátszik az SRC.

    [ Szerkesztve ]

  • zso73

    veterán

    válasz szuper-t #23 üzenetére

    Felejtsd el a Creative szarokat. Nekem X-Fi Gamer van, de még a megjelenése óta sem csináltak hozzá JÓ Vista drájvert sem. A Win 7 alatt meg katasztrófa volt. Már az XP netes drájvere sem jó.. :W
    Az ALC meg hasít, és nem szól rosszabbul annyival. A Giga EP 45T hangja meg egyenesen X-Fi szoftemus. :C És 3Ft-ot nem költöttem rá. A Windózok alapon kezelik..... :C

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Új hozzászólás Aktív témák