Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janaman01

    addikt

    válasz kzkz #443 üzenetére

    köszi szépen megvilágosodtam :) azt nem lehet benne állitani , legalábbis ebben a romban,

    más: volt hogy levett fényerővel csak wifi ment , de az 20 óra kb, 7,5 óra kijelzőidőt is produkált...ami igazán szivja az a 4g illetve a játékok

    /tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

  • menyuskahh

    tag

    válasz kzkz #443 üzenetére

    Nem akarok belekontárkodni, de tudtommal az okostelefonoknak fix apertúrájuk van, ugyanis azt egy lencsével lehet növelni illetve csökkenteni, azáltal hogy a lencsetávot növeled nem? :F A Jiayu S3-nak F 2.0 apertúrája van, ami jónak számít, itt ugye minél kisebb a szám annál nagyobb az apertúra. Itt asszem úgy van hogy az F2.0 50%al több fényt enged a szenzorhoz mint az F2.4. Továbbá az apertúra nemcsak a fény "beengedésénél" játszik szerepet, hanem a mélység élességben, ugye minél nagyobb az apertúra (minél kisebb az F, ugye pl F2.0 az nagyobb mint az F2.4 stb...) Tehát itt ha egy közeli dologra fókuszálsz, akkor a háttér elmosottabb lesz, mintha egy kisebb apertúrájú telefonnal vagy lencsével fényképeznél.
    Illetve még annyi, hogy minél nagyobb(tehát kisebb az Fszám) az apertúra, annál gyorsabban tudjuk "ellőni" a képet, mert a megfelelő fénymennyiség szenzorhoz juttatásához elég kevesebb idő, mivel a nagyobb apertúra jóval több fényt enged be, összehasonlítva a kisebb apertúrával. Ezért van pl az, hogyha összehasonlítunk egy régi telefont vagy digit fényképezőt, akkor egy régi digit géppel pl sport vagy "mozgós" képeink szinte mind elmosódottak, míg a mai akár okostelefonokkal is viszonylag normálisabb "mozgós" képeket tudunk lőni.
    Telefonoknál tényleg nemtudom hogy ez hogy működik, de én úgy tudom hogy állítani nem lehet csak rendes("méretes") lencsékkel. Javítsatok ki ha tévedek :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák