Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enisz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hozzáértőbbek segítségét szeretném kérni. Nézelődtem, hogy hogyan lehetne apache - mysql - phpmyadmin kiegészítést feltenni a nasra de nem találtam olyan leírást ami alapján meg tudtam volna csiniálni.

    Azt szeretném, hogy a NAS-ról tudjak úgymond kisebb weblapokat "hostolni". Van mód arra, hogy ezt meg tudjam oldani? Tudna nekem valaki erre linkelni valami leírást?

    Előre is köszönöm!

  • enisz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy ilyen nason szeretnék pár dolgot megcsinálni, de sajnos egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan tudnám. Jelenleg node.js fejlesztést tanulok és szeretnék egy node.js szervert működtetni a nason (csak saját használatra, nem éles projektet szeretnék hostolni róla). Esetleg még mellé egy npm csomagkezelő sem lenne rossz.

    Az lenne a kérdésem, hogy komolyabb mókolás nélkül megoldható-e a dolog?

    Több helyen olvastam az Arch Linuxról, amiből létezik ehhez a nashoz is. Bár ezzel le kellene gyalulnom az egészet és elveszne minden adatom, de nagyon hajlok rá, ha kicsit többet ki tudnék sajtolni a nasból.

    Viszont a csomagok között nézegettem, és pl a node.js csomag armv7 architektúrát támogatja csak. Ha jól sejtem, akkor ezt a jelenlegi vasra nem lehet telepíteni. Jól gondolom?

    Ha a jelenlegi vinyókat kiveszem belőle és belerakok egy újat, majd arra telepítem az Arch Linuxot, akkor megúszhatom annyival a visszaállítást, hogy csak visszarakom a régi vinyókat a helyükre és újraindítom?

    ---

    És ha már kérdezősködöm akkor még hozzácsapnék egy másikat is: eddig 720p, legfeljebb 1080p filmeket néztem a nasról a media serveren keresztül (beépített twonky, egyből a tv-re lan-on). Viszont most vettem egy új 4k-s TV-t amin már szeretnék 4k-s filmeket is nézni. Egy ilyen film mérete jellemzően 50 giga felett van. Amikor 4k-s filmet szeretnék streamelni akkor az elviselhetőnél többször megáll a tv film közben és elkezd tölteni. Most vettem egy új routert ami egy TP LINK 1043nd-t váltott, így kicsit jobb teljesítményt produkál, de még így is döcögnek a filmek.

    A nas egy switch és egy router mögött van:

    ROUTER
    |
    |---- SWITCH
    |
    |----TV
    |----NAS

    Egyedül a router és a switch vannak összekötve CAT5 kábellel, minden más CAT5e. A switch egy gigabites TP-LINK SG1005D (mondjuk még a korábbi, szögletesebb verziója)

    Igazából az lenne a kérdés, hogy van-e aki 4k film streamelésre használja a nast, és működik-e? Vagy ehhez már kevés a gép? SMB-n vagy media szerveren keresztül történik-e a lejátszás az számít egyáltalán?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [szerk]
    Még annyival kiegészíteném, hogy kipróbáltam a NETFLIX-et is egy hónapig, ahonnan a TV döcögés nélkül vitte az UHD felbontású sorozatokat, szóval nem hinném, hogy a nettel, a switchel vagy a routerrel lett volna gond (mondjuk lehet, hogy azokat tömörítik valahogy).

    [ Szerkesztve ]

  • enisz

    csendes tag

    válasz enisz #6824 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!

    A TV egy Philips 55PUS6561 amin sajnos nem tudok speedtestet csinálni (bár android van rajta, de app nincs, a beépített böngésző pedig nem tudja megjeleníteni az oldalt).

    Kipróbáltam az 5G wifin a filmet, de nagyjából ugyanannyira darabos mint kábelen. Az az érdekes, hogy időszakosan darabos: van amikor megy 10-15 percig gond nélkül aztán hirtelen megakad, darabosodik és néha még a hang is elmegy lejátszás közben és csak akkor adja vissza a hangot, ha beletekerek.

    Ha esetleg idetéved valaki aki nem érti, hogy ez a márkájú tévéje miért nem látja az 5G wifit, annak itt egy leírás amit én elég sokára találtam meg :))

    What to do if the TV cannot find or onnect to the router (5 GHz)?

    Annak idején asztali gépről sikerült a 80-100 mb/s sebességgel másolni, viszont legutóbb mikor ugyanezt próbáltam már csak 25 körül sikerült (amikor sikerült). Mivel ment a transmission 2-300 torrenttel arra tudok gondolni, hogy egyszerűen nem bírta (habár filmnézéshez az utóbbi időben már leállítottam).

    Úgyhogy szerintem ezt a vasat cserélni fogom egy kicsit komolyabb synology-ra, ha lesz rá keret.

    Viszont addig kísérletezős kedvemben voltam és felpattintottam rá az Arch Linuxot. Van azzal valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehet visszamókolni az eredeti firmware-t a nasra? Nagyon remélem, hogy van itt olyan akinek már van ezzel tapasztalata :)

  • enisz

    csendes tag

    válasz Dragon3000 #6851 üzenetére

    Tudsz nekem erről valami linket küldeni? Én égre-földre kerestem ezt az információt de sehol sem találtam.

    Viszont ha minden igaz akkor ezt a problémát át lehet hidalni az 5G wifivel.

    Nem is értem, hogy egy ilyen eszközt hogy lehet nem gigabites háló kártyával összerakni. Filléres tétel a tv árához képest.

    [ Szerkesztve ]

  • enisz

    csendes tag

    válasz SutPet #6863 üzenetére

    Jelentkezz be ssh-n és add ki a top parancsot.

    A miértre nem kapsz választ de a mennyire igen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák