Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Protoss

    senior tag

    Segítséget kérnék és elnézést, hogy nem olvasom végig a 2800 előzményt, a kezdő cikket elolvasva azt gondoltam a 325 v2 jó döntés lesz, most elég rendesen elakadtam vele. :(

    Hibajelenség csak böngészőn keresztül érem el. A desktop szoftverrel nem is lehetett beállítani (timeouttal elszáll), csak IP címmel böngészőn keresztül. Tehát windows hálózatban nem jelenik meg, a teljes térképes felderítés nagy ritkán felvillantja, de az esetek 90%-ban a windows nem tudja felderíteni a hálózatot hibaüzenettel elszáll.

    Hálózat: kábel modemes (UPC, wifi és 4 portos router is egyben, 192.168.0.xxx hálózat) internet erre van egy tplink wifi router wan-on rákötve (mint, alhálózat 192.168.1.xxx). A tplinken van kábelesen a nas és természetesen a laptop is amivel elakarom érni. Op.rendszer: win7.

    Próbáltam fix ipvel, modem nélkül, aztán csak modemmel, úgy sem látják egymást csak a böngészőn keresztül, ip címmel belépve tudok bármit is csinálni a NAS-sal.

    Lehet félre értettem valamit, de én azt gondoltam, hogy ez hálózati meghajtóként felcsatlakoztatható és gyorsan beállítható valami lesz. Jelenleg egy régi pc-t is beállítottam, az megjelenik a hálózaton normálisan.

    A lapotop amúgy tartományba léptetett céges hálózaton, de a másik pc látja.

    Mit próbáljak ki? Ötlet? Javaslat?

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Anonymus23 #2831 üzenetére

    Köszi, sajnos próbáltam már. Hard resettel kelek fekszek. :O Annyi a vége, hogy ping, ftp, böngésző látja, de windows hálózaton nem jelenik meg. Ezen a NAS koncepción van mit csiszolni még, sajnos bedőltem. Amit nem értek, hogy a saját szoftvere sem tudja stabilan elérni (böngészővel stabilan megy!).

    Routeren "házon" belül nem használok tűzfalat, ez alap :) A külső elérés beállításnak neki sem állok ilyen bizonytalan alapokkal, családi fotókat meg soha az életben nem pakolok rá ezek után.

    Összegezve egy linuxos kacattal több és a bizonyosság, hogy egy leharcolt pc még mindig jobb választás. Már végkép nem értem ezt a nas mániát, ennyi munkával még egy usb vinyot is felkonfigolok torrentre, mentésre és csak dyndns-t kell a routeren (linuxon) megoldani. ;]

    Köszi a segítséget, szerintem pénz kidobás az egész, ha összetettebb windowsos hálózatod van.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Mr Dini #2834 üzenetére

    Köszi, sajnos ezeket próbáltam már.

    - Tp-link, laptop, nas nem jelenik meg win hálóban. Reggel néztem keresztcserével asus router, pc, nas kombinációval. Helyzet változatlan.
    - Azonos munkacsoport, ilyenkor villan be néha, megjelenik, majd eltűnik. Ezt furcsálom, hogy miért.
    - IP ütközés nincs, fix ip-t így adtam meg, többit is befixáltam.
    - Start menü kereső helyett, explorerben próbáltam, ott is timeout.
    - Az agyvíz attól van, hogy pingre viszont reagál.

    [ Szerkesztve ]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz -ZeeZee- #2835 üzenetére

    Köszi, a gond win7-nél súlyosabb valóban, ezért raktam be egy win10-es pc-t. :) Friss telepítés, csak hárman üldögéltek, ott már legalább a saját szoftvere eljutott addig, hogy a winyóval kezdjünk valamit, csak a folyamat alatt vesztették el egymást.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Tonyk #2836 üzenetére

    Igen ezzel kezdtem, ezért furcsáltam, hogy miért nem kattan be egyből. (Előtte persze ip cím, hálózat stb. néztem.)

    Két hálózat van mert az alap upc-re csatlakoznak pl vendégek, ismerősök. A másik pedig a családé. Ezen keresztül szerettem volna egy olyan tárhelyet, amit windowsból könnyen gyorsan elérünk.

    Ekkor olvastam, hogy a nas a jövő, ami itt van. Mert minek összerakni egy régi gépet újra, hiszen ezt csak bedugom és a windows egyből látja, a megosztás mint az álom úgy meg és még kívülről is elérheted, meg torrent, meg az asustor szinte már egy asztalivel is felér laptop áron. ;)

    Oké, megveszem, ha a fele igaz (felcsatolom és megy) már jól jártam. Aztán a többivel meg lesz valami, ezért is írtam, hogy neki sem állok beállítani a többi funkciót. Réges-régen még a fehér asus routeremmel küzdöttem, hogy ftp, printer servert és hálózaton megosztott usb vinyom legyen upc, majd digi hálózaton. Sikerült, de a ráfordított időt soknak gondoltam utólag. Most már alacsony igényekkel indulva kacérkodtam, hátha újra lobban a tűz, de mégsem erre írtam, hogy neki sem állok pedig eltelt legalább 6 év azóta, hátha fejlődtek.

    Erre haza hoztam felcsatolom és semmi. :) A többit meg olvashatod. Jelenleg nas, router (net és minden nélkül), frissen telepített pc win10, látja / nem látja játékot játszuk. Ftp, ping, böngészős elérés megy.

    Mindenkinél jól működik még is van 2800 hozzászólás és azért páran írták, hogy nem teljesen vagyok egyedül, hogy ez az isteni eszköz bizony megtudja makacsolni magát. Szóval kicsit vegyél vissza, mert azért az is vicc, hogy mindig minden tökéletes csak mikor kérdezek ugyanazokat írjátok le, hogy próbáljam ki, hátha, amiket próbáltam.

    Komolytalannak tartom, mert mikor a saját szoftvere nem képes a wizardot végig vinni, majd azt megkerülve én legalább odáig eljutok, hogy nem tök süket a cumó, akkor ez egy kiforratlan megoldás. Tudom én vagyok a hülye, de azért azt is megkérdezem, ha ennyire okos itt mindenki akkor miről beszélgettek. :)

    Tisztelet a többieknek akik normálisan tudtak írni, nekik még 1x köszönöm, legalább tiszta a kép, hogy nem hagytam ki semmit, eddig.

    [ Szerkesztve ]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Tonyk #2838 üzenetére

    Még mindig nem értem ezt a sértett, hangot. Kérlek ne sértődj meg, mert véletlenül egyetértünk, az ftp-vel kapcsolatosan.:)

    Az ftp azért nem jó mert szerettem volna, ha csatolt meghajtó lett volna, ennyi, ha a leírásban az van, hogy ftpként használjuk elsődlegesen, akkor így kezelem, de olvastam hogy ezt fel lehet csatolni meghajtónak, bocsánat én hibáztam, hogy elhittem.

    Szerintem átlag felhasználónak egyszerűbb így, mint ftpként. De biztos igazatok van, végülis az Apple is eladta sms nélkül az első iphonet, mindenki istenítette. Legyen ftp, ha ez a jövő ki vagyok én hogy szembe menjek vele. :) :) :)

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz atee_83 #2853 üzenetére

    Szerencsére ez nálam nem jött elő. Remélem nem is lesz.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz stefi68 #2852 üzenetére

    Nem hinném, hogy elüldözném ő indít azzal, hogy minden az én hibám. Közben valós segítséget nem adott.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Tonyk #2854 üzenetére

    Amúgy közben találtam megoldást: ipv6 auto, upnp port map, cifs ellenőrzése hogy rendben van (érték és zöldnyíl). Nekem, annyi kellett, hogy tonky, ftp letilt, hard reset, fw frissítés. Cifs ok. Ftp-t engedélyezni.

    Észrevétel, mivel a visszajelzések lassan frissülnek érdemes beiktatni vacsorát, zene hallgatást a változtatások között, akár csak 6 éve a régi router telnet világban.

    Ezzel, köszönöm azoknak akik tényleg vették a fáradtságot és próbáltak segíteni.

    Részletek, akit érdekel.
    Esetleg aki figyelt annak feltűnt, hogy a meghajtó win hálózati csatlakoztatása nem akaródzott, egy lecsupaszított 3 elemes hálózaton, gondoltam ipv6-tal teszek egy próbát - a förtelem sok routert megviccelt mikor bejött - végig zongoráztam tiltás, autó, statikus, így jutottam el az "Upnp port map" ponthoz. LAN, CIFS sor mellett felkiáltójelet (másik szolgáltatás használja) kell eltüntetni, ha van. Mivel előtte nem néztem ezt a pontot hard resettel kezdtem, de a felkiáltójel maradt.

    Mivel állítani nem tudtam a cifsnél - bocsánat én vagyok a béna, elnézést, tudom itt a guruk ezt élből megoldják, ha kell tollal kisatírozzák :) - fw feltöltéssel próbáltam teljesen alaphelyzetbe hozni. Régi fwt visszatölt, reset, cifs-re ránézve, megint felkiáltó jeles, ipv6 autora állítás, újraindítás. Cifs mellett megjelent 445 érték! De van, felkiáltójel is. Win hálózaton még mindig webes és ftpként müxik, kerestem mi használhatja, tudom béna vagyok mert nem találtam meg. Utolsó körben új fw ismét fel, majd ipv6 auto, felkiáltójel maradt, érték van. Minden alkalmazást letiltottam a NAS-on (Tonky, ftp). Reset, én vacsora, majd eltűnt a felkiáltójel. FTP-t, Tonkyt engedélyeztem. Vártam, szerencsére felkiáltó jel nem jelent meg.

    Akkor ip címes ping, ok, Zyxel nas starter cucc egyből megtalálta, inicializálás, hdd format. Lefut.
    Böngészőből elérhető, ftp müxik, win hálozaton semmi jele, de intéző \\ipcím belép. Végre.

    Beraktam a korábban általatok lefikázott hálózati környezetbe (ami nem is létezhet, ha jól értem amit írtatok) érdekes módon most még a upc dobozig is eljutott és felismerte magától az upnp menüben.

    Nos, azért annyit, hogy bocs én napközben melózok, tehát elnézést, hogy promt nem küldözgetek képeket. Azt meg nem szeretem, ha úgy gúnyolódik valaki, hogy közben meg semmi segítséget nem ad és közhelyeket durrogtat.

    Nem írtam tényt, a saját véleményemet közöltem, erre te lendültél bele, hogy mit képzelek, hogy nekem nem megy, akkor csak én lehetek a hülye, meg amúgy is milyen hálózatom van. :D Jelenleg is ezt magyarázod, amiből nekem az tűnik fel, hogy valami érdeked kapcsolódik az eladásokhoz, te dolgod miből élsz. Nem óhajtottam az üzletedbe gázolni. Bocsánat, a rendszer hibátlan csak a felhasználó hülye, mindenki vegyen kettőt. Remélem szent a béke.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

Új hozzászólás Aktív témák