Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bexinho23 #3858 üzenetére

    Szia!

    Az összes csomag kompatibilis 326-ra. Mivel az armv7-es procikon futnak az armv5-ös kódok. Ugyan nem pont arra vannak optimalizálva, de annyira jelentős sebességveszteséget (szerintem) nem fogsz tapasztalni.

    A fentebb vázolt "probléma" csak az FFp-s csomagokra igaz. Értelemszerűen a zyxeles gyári csomagok (pl Transmission) mind le vannak fordítva a procidra , de FFp alatt is meg lehet oldani a dolgot, ha magadnak fordítod a dolgokat... :)

    Viszont van még egy lehetőség csomagbeszerzésre, az pedig az entware(-ng). Ebben pedig az a jó, hogy ha armv7-re teszed fel, akkor azt automatikusan a 7-es csomagokat fogja felajánlani. Viszont nem tudom, h van-e plex a listájukban...

    Szóval veszteni nem vesztessz semmit...

    Én azt mondom, hogy a plexet transzkódolás nélkül mindkettő nas elbírja, de talán a 326-on picit jobban futna...

    A második kérdésedre pedig... Ha a kliens (azaz TV, chromecast stb) nem támogatja az adott formátumot (ilyen kevésbé támogatott pl az mkv), akkor azt a nas, azaz a szerver próbálja transzkódolni. Ezáltal a kliens le fogja tudni játszani a cuccot. Nade, egy "konvertálashoz" igen erős proci kell, aminek egy mezei ARM proci nem igazán felel meg... (Pl egy 2 és fél perces m4a-t mp3-ba 5 percig alakít át nálam... Na akkor egy film milyen lenne...)

    De ha megjelenítő támogatja a formátumokat, akkor nincs para, mert a nas csak kiszolgálja a streammel.

    Ps: egyébként plex helyett én egy dlna-t, esetleg smb-t, vagy nfs-t ajánlok. Tudom, a plex csicsásabb, de rengeteg erőforrást fel tud zabálni bármilyen platformon. Ha csicsa kell, akkor egy médiabox kodival kliens oldalt szerintem egy jobb döntés.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Tonyk

    veterán

    válasz bexinho23 #3858 üzenetére

    Értem. Akkor ezt a transzkódolást mégis mikor használja az ember?

    Pl amikor egy FullHD (1920x1080) filmet akarsz megnézni egy 480x800 felbontású kijelzőn. A kiszolgáló, ekkor leméretezni neked valós időben a tartalmat a készülékednek megfelelő felbontásra. Ehhez a realtime kódoláshoz elég nagy erőforrás szükségeltetik, ezért ezek a nasok nem alkalmasak ilyen feldatra.

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák