Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bexinho23

    őstag

    válasz Mr Dini #3859 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm ezt a tartalmas leírást. A számomra kérdéses dolgokat most már kezdem tisztábban látni. :)

    Olvastam egy külföldi fórumban, hogy vannak olyan csomagok (325-ös), amik felrakhatók a 326-ra. Legrosszabb esetben nem használják ki az újabb NAS sebesség előnyeit, mivel nem arra íródtak. S ahogy olvasom, ezt írtad te is, így megerősítésre került ez a tény.

    A Plex nagyon jó és nagyon kényelmes. Így elsősorban úgy szeretnék hosszabb időre NAS-t venni, amire fel is tehető. Hallottam a BubbleUPNP-ről, ami a Chromecast 2.0-val (továbbiakban: CC2) is kompatibilis, legrosszabb esetben azt használnám. Amúgy szerencsére a CC-vel eddig közel 100 mkv-t sikerült problémamentesen streamelnem a laptopról, transzkódolás nélkül. Így eszerint NAS-ról való streamelésnél sem lesz probléma a jövőben.

    A hsz-ed végén említetted, hogy mit ajánlanál Plex helyett: "dlna-t, esetleg smb-t, vagy nfs-t".
    Itt arra gondoltál, amire pár sorral feljebb én is? Pl. BubbleUPNP? SMB és NFS az konkrétan mit jelent, mire szolgál a NAS esetében? Vagy ez a DLNA-val hasonlóan működő "dolog"? Ne haragudj, de ez még nem egészen tiszta.

Új hozzászólás Aktív témák